Maguire kosztował prawie 90 mln euro. Man United sprzeda go za grosze?

Manchester United chce pozbyć się Harry'ego Maguire'a w zimowym okienku. Według dziennika Daily Star Czerwone Diabły rozważą oferty opiewające na 5-10 mln funtów.

Harry Maguire
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Harry Maguire

Harry Maguire dostępny w promocyjnej cenie

Manchester United sprowadził dwóch nowych stoperów podczas ostatniego letniego okna transferowego. Na Old Trafford trafili bowiem Matthijs de Ligt oraz Leny Yoro. Czerwone Diabły dokonały zmian w linii defensywnej, ponieważ nie wiążą przyszłości z takimi zawodnikami jak Harry Maguire, Victor Lindelof czy Jonny Evans. Kontrakty wszystkich trzech wymienionych piłkarzy wygasają już 30 czerwca 2025 roku.

Angielski gigant nie ma zamiaru przedłużać tych umów, a Harry’ego Maguire’a spróbuje sprzedać w zimowym okienku – podaje brytyjska gazeta „Daily Star”. 31-letni defensor będzie dostępny na rynku w bardzo promocyjnej cenie. Według mediów Manchester United rozważy oferty w wysokości 5-10 mln funtów (6-12 mln euro). Czerwone Diabły chcą odzyskać przynajmniej niewielką część z zainwestowanych w stopera pieniędzy, a poza tym zaoszczędzić na jego pensji.

Przypomnijmy, że Harry Maguire jest jednym z najdroższych obrońców w historii futbolu. Manchester United za 64-krotnego reprezentanta Anglii zapłacił bowiem dokładnie 87 milionów euro. Dzisiaj już wiadomo, że wychowanek Sheffield United nigdy nie był wart takiej kwoty, a na Old Trafford zostanie zapamiętany jako co najwyżej solidny piłkarz. 31-latek występuje w koszulce drużyny Red Devils od sierpnia 2019 roku. Jego poprzednim klubem było Leicester City.

Harry Maguire w barwach Czerwonych Diabłów rozegrał łącznie 215 meczów, zdobył 12 bramek i zaliczył 8 asyst. Doświadczony zawodnik wstawił do gabloty Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Agnielskiej.

Komentarze