Czołówka Premier League w pogoni za gwiazdą Fulham

Joao Palhinha notuje świetny debiutancki sezon w Premier League i może zaliczyć szybki awans sportowy. W grze o gwiazdora Fulham pozostają najlepsze ekipy w Anglii.

Joao Palhinha
PressFocus Na zdjęciu: Joao Palhinha
  • Joao Palhinha jest rozchwytywany przez angielskich gigantów
  • Fulham może zarobić na swoim pomocniku nawet 40 milionów funtów
  • Portugalczykiem interesują się między innymi Manchester United, Chelsea i Liverpool

Fulham trampoliną do czołówki Premier League

Joao Palhinha jest w tym sezonie jednym z najlepszych defensywnych pomocników w całej Premier League. W zeszłym roku pomocnik opuścił Sporting i zasilił szeregi Fulham za 20 milionów euro. Jego debiutancki sezon na Wyspach Brytyjskich budzi spory podziw wśród ligowej czołówki, która chciałaby ściągnąć go do siebie.

Okazuje się, że reprezentanta Portugalii na swoich radarach mają wszystkie największe kluby w Anglii. Najpoważniejsze zainteresowanie tym transferem wykazują Manchester United, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Newcastle United i Liverpool.

Największe wątpliwości w kwestii transferu Palhinhi dotyczą jego wieku. W tym roku rosły pomocnik skończy 28 lat, dlatego dla wielu klubów nie jest on numerem jeden na liście życzeń.

Nie zmienia to jednak faktu, że po zaledwie rocznym pobycie w Fulham powinien zmienić pracodawcę. Londyńczycy mogą liczyć na spory zarobek, bowiem Portugalczyka wycenia się obecnie na około 40 milionów funtów.

Palhinha pełni na boisku przede wszystkim zadania defensywne, ale potrafi również strzelać bramki. W 28 spotkaniach dla Fulham czterokrotnie trafiał do siatki rywali.

Zobacz również:

Guardiola zauroczony obrońcą Chelsea, spróbuje ściągnąć go do Man City
Ben Chilwell

Transfer na linii Chelsea – Manchester City? Pep Guardiola nie jest zadowolony z obsady lewej strony defensywy. Zimą zespół opuścił Joao Cancelo, który w ramach wypożyczenia przeniósł się do Bayernu Monachium. Po sezonie Bawarczycy mogą skorzystać z opcji i wykupić Portugalczyka na stałe, co zmusi Manchester City do pozyskania jego następcy. Na szczycie listy życzeń

Czytaj dalej…

Komentarze