Guardiola zauroczony obrońcą Chelsea, spróbuje ściągnąć go do Man City

Manchester City wykazuje zainteresowanie transferem Bena Chilwella. Zwolennikiem tego ruchu jest sam Pep Guardiola, któremu imponują umiejętności obrońcy Chelsea.

Ben Chilwell
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ben Chilwell
  • Manchester City chce latem ściągnąć nowego obrońcę
  • Faworytem dla Pepa Guardioli jest Ben Chilwell
  • Chelsea ceni Anglika, ale rozważy sprzedaż

Transfer na linii Chelsea – Manchester City?

Pep Guardiola nie jest zadowolony z obsady lewej strony defensywy. Zimą zespół opuścił Joao Cancelo, który w ramach wypożyczenia przeniósł się do Bayernu Monachium. Po sezonie Bawarczycy mogą skorzystać z opcji i wykupić Portugalczyka na stałe, co zmusi Manchester City do pozyskania jego następcy.

Na szczycie listy życzeń Obywateli znajduje się Ben Chilwell, którego wielkim fanem jest właśnie hiszpański menedżer. Anglik dobrze odnajduje się na lewej obronie oraz wahadle, bowiem dysponuje wysokimi umiejętnościami w grze ofensywnej. Niedawno wrócił do gry po długiej kontuzji, więc władze Manchesteru City mogą przyglądać się jego postępom i rozważyć złożenie oferty.

Chelsea ceni Chilwella, ale nie jest on w Londynie uważany za postać niezastąpioną. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2025 roku, a angielska narodowość i miejsce w narodowej kadrze mogą wpłynąć na sporą wycenę.

Sam zawodnik dobrze czuje się w szeregach The Blues i nie rozważa zmiany otoczenia. Oczywiście może się to zmienić, jeśli Manchester City zaoferuje mu atrakcyjne warunki.

Zobacz również:

Ten Hag: Casemiro nigdy nie miał czerwonej kartki, a teraz dostał dwie. Nie rozumiemy tego
Erik ten Hag

“Mogliśmy wygrać” Manchester United zanotował w niedzielę kolejną wpadkę. Czerwone Diabły bezbramkowo zremisowały na Old Trafford z broniącym się przed spadkiem Southampton. Erik ten Hag uważa, że jego drużyna zagrała dobre zawody, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt czerwonej kartki dla Casemiro. – Świetny występ, zarówno, gdy graliśmy w 11 jak i 10 zawodników. Poziom był

Czytaj dalej…

Komentarze