Barcelona ma poważnego konkurenta w walce o transfer Olmo. Jest na straconej pozycji?

Dani Olmo jest jednym z zawodników, których FC Barcelona ma na swoim radarze przed letnim oknem transferowym. Jednak, jak donosi Fabrizio Romano do walki o transfer gracza RB Lipsk włączył się Bayern Monachium.

Dani Olmo
Obserwuj nas w
RESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Dani Olmo

FC Barcelona i Bayern Monachium latem powalczą o transfer Olmo

Dani Olmo od wielu tygodni jest uważnie śledzony przez Barcelonę. Niektóre hiszpańskie media przekonują nawet, że zawodnik RB Lipsk ma być głównym celem Katalończyków podczas nadchodzącego okienka transferowego. Napastnik jest podziwiany przede wszystkim za swoją wszechstronność. Ważny aspektem jest również fakt, że Olmo występował w młodzieżowych zespołach Blaugrany i dobrze zna klub.

Transfer jest jednak dość trudny do zrealizowania dla Katalończyków. Klauzula wykupu Olmo wynosząca 60 milionów euro stanowi problem dla Barcelony, biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową klubu. Dodatkowo, Blaugrana musi zmierzyć się z rosnącą konkurencją w wyścigu po podpis Hiszpana.

POLECAMY TAKŻE

Fabrizio Romano donosi, że Bayern Monachium dołączył do Barcelony w wyścigu o transfer Daniego Olmo z RB Lipsk. Giganci z Bawarii planują letnią przebudowę składu, a ofensywny pomocnik został zidentyfikowany jako jeden z głównych celów transferowych na przyszły sezon. Max Eberl, dyrektor sportowy Bayernu, dobrze go zna z czasów pobytu w Lipsku i chętnie znów nawiązałby z nim współpracę.

Ponadto Fabrizio Romano dodaje, że oprócz Barcelony i Bayernu Monachium, dwie kluby z Premier League również są zainteresowane podpisaniem kontraktu z reprezentantem Hiszpanii.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, klauzula wykupu Olmo w jego kontrakcie z RB Lipsk jest ważna tylko do 15 lipca, po tym terminie Barcelona lub jakikolwiek inny zainteresowany klub będzie musiał negocjować kwotę transferu pomocnika z niemieckim zespołem. W takiej sytuacji wydaje się, że Katalończycy będą na straconej pozycji.

Zobacz również: PSG chce się zemścić na Realu za transfer Mbappe. Na celowniku nietykalny obrońca

Komentarze