Arsenal zarzucił sieci na wielki talent z Brighton. Widzą w nim światowej klasy piłkarza

Arsenal podczas letniego okna transferowego skupi się na wzmocnieniu pozycji napastnika. Według portalu Football Insider na szczycie listy życzeń Kanonierów znajduje się Evan Ferguson.

Evan Ferguson
Obserwuj nas w
Imago / Conor Molloy Na zdjęciu: Evan Ferguson
  • Arsenal chce sprowadzić latem nowego napastnika
  • Na liście życzeń znajduje się Evan Ferguson
  • Kanonierzy są zdania, że napastnik ma przed sobą wielką przyszłość

Evan Ferguson łączony z transferem do Arsenalu

Arsenal wciąż nie znalazł odpowiedniego napastnika, który nawiąże do czasów legendarnych snajperów w zespole Kanonierów jak Thierry Henry czy Robin van Persie. Aktualnie hiszpański szkoleniowiec na pozycji numer dziewięć korzysta z usług Kaia Havertza, który mimo wszystko nie jest nominalnym napastnikiem. Dlatego podczas następnego okna transferowego do klubu ma zostać sprowadzony nowy snajper.

POLECAMY TAKŻE

Portal Football Insider przekazał, że głównym celem Arsenalu w letnim oknie będzie sprowadzenie na Emirates Stadium napastnika Brighton. Evan Ferguson ma bardzo wysokie notowania u osób odpowiedzialnych za transfery w zespole z Londynu. The Gunners widzą w Irlandczyku gracza klasy światowej w przyszłości. Mimo młodego wieku i zaledwie 19 lat reprezentant Irlandii niemal od razu zaadoptował się do gry na poziomie seniorskim.

W bieżącym sezonie wystąpił w 24 meczach w Premier League, w których strzelił 6 bramek. W Brighton zadebiutował w wieku 17 lat podczas meczu Pucharu Ligi przeciwko Cardiff. Jego kontrakt z Mewami obowiązuje do czerwca 2029 roku. Transfermarkt wycenia go na 65 milionów euro.

Komentarze