Napoli rusza po rozchwytywanego defensora. To cel transferowy Conte

Antonio Conte jeszcze nie został trenerem SSC Napoli, a klub już może sięgnąć po cel transferowy włoskiego trenera. "Azzurri" bowiem prowadzą rozmowy z otoczeniem Alessandro Buongiorno - podaje Nicolo Schira.

Alessandro Buongiorno
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Alessandro Buongiorno

SSC Napoli prowadzi rozmowy z Alessandro Buongiorno

Sezon 2023/24 wreszcie dobiegł końca dla SSC Napoli. Ubiegłoroczny mistrza Italii ma za sobą bardzo nieudaną kampanię, którą zakończyli dopiero na 10. lokacie w rozgrywkach Serie A. „Azzurri” zatem z pewnością w letnim okienku przeprowadzą sporej roszady kadrowej, a jako pierwszy zatrudniony ma być nowy trener. Ostatnie doniesienia sugerowały, że Aurelio De Laurentiis jest już dogadany z Antonio Conte.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z celów SSC Napoli na przerwę między sezonami jest transfer defensora. Według doniesień Nicolo Schiry, klub spod Wezuwiusza znalazł już odpowiedniego kandydata. Otóż wytypowany został Alessandro Buongiorno z Torino. Włoski dziennikarz zdradza, że „Azzurri” rozpoczęli już rozmowy z otoczeniem reprezentanta Italii.

Transfer włoskiego stopera jednak będzie się równał ze sporym wydatkiem. Urbano Cairo, prezydent Torino, wycenił swojego zawodnika na 40 milionów euro. Nicolo Schira zaznacza, że Alessandro Buongiorno jest głównym celem Antonio Conte, zatem klub może w pierwszej kolejności sprowadzić tego piłkarza, aby spełnić zachcianki szkoleniowca.

Alessandro Buongiorno ma za sobą fantastyczny sezon. Zawodnik Torino nieprzypadkowo ma być ważnym ogniwem w kadrze Włoch na zbliżającym się Euro. Reprezentant Italii nie może również narzekać na brak zainteresowania, bowiem znajduje się na liście życzeń również Tottenhamu Hotspur oraz Interu Mediolan.

Sprawdź także: Di Lorenzo podjął przełomową decyzję. Fani Napoli mogą być w szoku

Komentarze