GKS Katowice dopiął kolejny transfer. Wielki powrót

GKS Katowice we wtorek ogłosił kolejne wzmocnienie. Nowym zawodnikiem beniaminka Ekstraklasy został Alan Czerwiński. 31-latek zatem wraca na stare śmieci, bowiem w przeszłości reprezentował barwy "GieKSy".

Alan Czerwiński
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Alan Czerwiński

Oficjalnie: Alan Czerwiński wzmocnił GKS Katowice

GKS Katowice, po wielu latach rozłąki, wreszcie wrócił do Ekstraklasy. Beniaminek ma świadomość, że potrzebuje wzmocnień i już dokonał kilku transferów. Drużynę prowadzoną przez Rafała Góraka wzmocnił m.in. Borja Galan, który w minionym sezonie błyszczał na zapleczu elity. „GieKSa” się nie zatrzymuje i we wtorek ogłosiła kolejne wzmocnienie.

POLECAMY TAKŻE

Za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej GKS Katowice potwierdził przyjście Alana Czerwińskiego z Lecha Poznań. 31-letni defensor dołączył do beniaminka Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego, podpisując umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2027 roku.

Dla Alana Czerwińskiego jest to powrót do GKS-u Katowice. Obrońca, który ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski, reprezentował barwy „GieKSy” w latach 2012-2017. Przez ten czas rozegrał dla tego klubu 143 spotkania, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a także zaliczył 15 asyst.

Alan Czerwiński natomiast w minionej kampanii rozegrał 30 spotkań w koszulce Lecha Poznań. 31-latek zdołał strzelić nawet jednego gola. A miał on miejsce w rywalizacji ligowej przeciwko Górnikowi Zabrze. Nowy zawodnik GKS-u Katowice może się pochwalić również dwoma zaliczonymi asystami.

Sprawdź także: Beniaminek Ekstraklasy pozyska piłkarza z Rakowa Częstochowa

Komentarze