Przełamanie Cagliari Calcio, grał Bereszyński

Bartosz Bereszyński
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Cagliari Calcio w ramach Serie A wygrało u siebie z Sampdorią Genua 3:1 (1:0). Dla gospodarzy to pierwsza wiktoria w tej kampanii. Dzięki temu ekipa z Sardynii opuściła strefę spadkową. Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio) jest kontuzjowany. Tymczasem Bartosz Bereszyński rozegrał 87 minut w szeregach gości.

Cagliari Calcio wyszło na prowadzenie już w siódmej minucie. Keita Balde dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a jego akcję wykończył Joao Pedro. Sampdoria Genua mogła błyskawicznie odrobić straty. Antonio Candreva uderzył jednak tylko w słupek.

Bereszyński i koledzy mieli zdecydowanie więcej z gry, ale kompletnie nie potrafili tego przełożyć na dogodne sytuacje. Po godzinie ekipa z Genui cały czas przegrywała jednym trafieniem na Sardynii.

Na kwadrans przed końcem gospodarze zdobyli drugiego gola i byli bardzo blisko triumfu. Bramkę zapisał na swoim koncie Martin Caceres, który uderzył zza pola karnego.

Goście nie zamierzali składać broni. Kontaktowego gola głową strzelił Morten Thorsby, któremu asystował Francesco Caputo. Przyjezdni nie zdołali jednak wyrównać. Z kolei w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 dla Cagliari Calcio ustalił uderzeniem z kilku metrów Joao Pedro.

W tym momencie gospodarze zajmują 16. miejsce (sześć punktów). Z kolei goście są na 17. lokacie (tyle samo oczek).