Trener Milanu tłumaczy się z kolejnej wpadki Rossonerich

Stefano Pioli
PressFocus Na zdjęciu: Stefano Pioli

Stefano Pioli odniósł się do zawstydzającej porażki Milanu z Lazio we wtorkowy wieczór. Zdaniem trenera Rossonerich obecnie wiele rzeczy w drużynie nie funkcjonuje tak, jak powinno.

  • Milan bez zwycięstwa od pięciu meczów
  • Największa porażka Milanu od 2019 roku
  • Pioli skomentował fatalną postawę swojego zespołu

Pioli wskazuje na problemy Milanu

Jeśli nie w kryzysie to Milan na pewno jest w dołku. Zespół z Mediolanu wygrał tylko jedno spotkanie w 2023 roku, natomiast ma na swoim koncie porażki z Lazio, Interem czy Torino, a także remis z Lecce. Takie wyniki z pewnością nie napawają optymizmem kibiców tego klubu.

– Musimy wrócić do Milanello i jeszcze ciężej pracować. Obecnie nie gramy na miarę swoich możliwości. W tej chwili wiele rzeczy w drużynie nie działa tak, jak powinno. Mamy też problemy taktyczne. Nie zachowujemy się tak, jak powinniśmy w niektórych sytuacjach – przyznał Pioli.

Milan notuje serię pięciu meczów bez wygranej, natomiast porażka z Lazio (0:4) była pierwszą od 2019 roku, gdy Rossoneri stracili w lidze minimum cztery gole nie zdobywając ani jednego. Wtedy ekipa z San Siro uległa Atalancie aż 0:5.

– To z pewnością delikatny moment, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie zapewniliśmy ani dobrych występów ani wyników, więc wszyscy musimy się poprawić. Stworzyliśmy kilka okazji, które lepiej powinniśmy wykończyć. Brakuje nam zadziorności w grze. Mimo dobrego ustawienia nie potrafimy odczytać ruchów przeciwnika. Uważam też, że komunikacja nie funkcjonuje na boisku tak, jak powinna – zadeklarował szkoleniowiec Milanu.

Zespół Stefano Piolego będzie miał okazję do przełamania fatalnej passy już w najbliższą niedzielę. W meczu ligowym Milan zmierzy się wtedy z Sassuolo.

Zobacz również: Milan znów na deskach. Lazio walczy o Ligę Mistrzów

Komentarze