Milan znów na deskach. Lazio walczy o Ligę Mistrzów

Luis Alberto
PressFocus Na zdjęciu: Luis Alberto

Lazio Rzym rozegrało znakomite spotkanie i w przekonującym stylu pokonało AC Milan aż 4:0 w 19. kolejki włoskiej Serie A. Bramki dla biancocelestich zdobywali w tym pojedynku Milinković-Savić, Zaccagni, Luis Alberto oraz Felipe Anderson.

• Pewne zwycięstwo Lazio w meczu z Milanem
  • Rossoneri notują serię pięciu meczów bez wygranej
  • Lazio awansowało na trzecie miejsce w tabeli

Milan w kryzysie, Lazio wchodzi do gry o Ligę Mistrzów

Milan przed tym spotkaniem miał na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo w roku 2023. Rossoneri pokonali jedynie Salernitanę. Od tego czasu zespół Piolego remisował z Romą i Lecce w Serie A, odpadł po porażce z Torino z Pucharu Włoch, a także przegrał mecz o Superpuchar z Interem Mediolan. Lazio z kolei miało na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu i po karze dla Juventusu ekipa z Rzymu walczy o miejsce w najlepszej czwórce.

Już początek meczu potwierdził, że Milan znajduje się w dołku, choć w przypadku tej drużyny można już zacząć mówił o kryzysie. Lazio w 4. minucie spotkania objęło prowadzenie. Pozostawiony bez opieki w polu karnym Milinković-Savić nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy tylko narastała, a rossoneri mieli spore problemy w ofensywie.

W 38. minucie na 2:0 podwyższył Zaccagni, któremu pod nogi spadła piłka odbita od słupka. Gracz Lazio z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Po stronie Milanu jedynym zawodnikiem którego można było wyróżnić w pierwszej części gry był Rafael Leao. Ponadto z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Tomori. Gospodarze z kolei prezentowali się koncertowo.

W drugiej połowie obraz gry nieco odmienił się. Milan próbował przejąć kontrolę i częściej utrzymywał się przy piłce, co oczywiście było podyktowane niekorzystnym wynikiem. Lazio jednak nie zamierzało się przejmować ofensywną grą rywala i miało swój plan na to spotkanie. Gdy tylko nadarzała się okazja próbowali swoich sił w kontratakach.

W 67. minucie Lazio otrzymało rzut karny, którego na gola zamienił Luis Alberto. Natomiast osiem minut później zespół z Mediolanu dobił Felipe Anderson zdobywając czwartego gola.

Końcówka spotkania przebiegła już w dość spokojnym tempie, a wynik nie uległ zmianie. Milan zaliczył zatem piąty mecz bez zwycięstwa, z kolei Lazio dzięki wygranej awansowało na trzecie miejsce w tabeli Serie A, wyprzedzając Romę i Inter bilansem bramkowym.