Włosi zmienią przepisy? O mistrzostwie może zdecydować dodatkowy mecz

AC Milan
PressFocus Na zdjęciu: AC Milan

La Gazzetta dello Sport informuje, że od przyszłego sezonu może nastąpić zmiana przepisów w Serie A. Chodzi o wyłonienie drużyny mistrza Italii w przypadku dwóch drużyn z taką samą ilością punktów na szczycie tabeli.

  • Włosi rozważają zmianę przepisów w Serie A
  • W przypadku dwóch drużyn z taką samą ilością punktów o mistrzostwie miałby zdecydować dodatkowy mecz
  • Według Gazzetty kluby Serie A popierają taką propozycję

Serie A będzie ciekawsza?

Milan został mistrzem Włoch w minionym sezonie włoskiej ekstraklasy dzięki dwóm punktom przewagi nad Interem po wygranej 3:0 w ostatniej kolejce z Sassuolo. Jednak remis w tym spotkaniu wystarczyłby rossonerim do tytułu, ponieważ mieli lepszy bilans spotkań bezpośrednich w rywalizacjach z podopiecznymi Simone Inzaghiego.

Jeśli drużyny w tabeli Serie A mają taką samą ilość punktów, ich pozycja jest ustalana na podstawie bezpośrednich starć, następnie różnicy bramek w rywalizacji obu zespołów, a następnie ogólna różnica goli.

Według La Gazzetta dello Sport, podczas wczorajszego spotkania Lega Serie A kluby zgłosiły możliwość zmiany przepisów, aby finał kampanii był jeszcze bardziej ekscytujący. Jeśli na koniec sezonu dwie drużyny zdobyłyby taką samą ilość punktów o mistrzostwie miałby zdecydować dodatkowy mecz.

Mistrzostwo Włoch zostało rozstrzygnięte poprzez baraż dotychczas tylko raz. Miało to miejsce w roku 1964. Bolonia pokonała wtedy Inter Mediolan na neutralnym terenie 2:0.

Zobacz również: Blatter i Platini oskarżeni o korupcję. Proces wstrzymano

Komentarze