Nicola Zalewski na dłużej w AS Romie

Nicola Zalewski
Pressfocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski

W sobotę z Włoch napłynęły interesujące wieści. Dziennikarze Sky Sports Italia podali, że Nicola Zalewski zyskał poparcie zarządu AS Romy. Z tego też powodu w kontrakcie piłkarza zostanie zaktywowana klauzula, która automatycznie wydłuży pobyt Polaka w klubie o kolejny rok.

  • Nicola Zalewski pozostaje w dobrych kontaktach z władzami AS Romy
  • Klub zaoferował Polakowi przedłużenie umowy o kolejny rok
  • Nastolatek przystał na warunki Giallorossich, więc nadal będzie reprezentował stołeczny zespół

AS Roma przedłuży kontrakt z Zalewskim

Nicola Zalewski został przyłapany przez włoskie media, kiedy trwała październikowa przerwa reprezentacyjna. Po sieci w błyskawicznym tempie zaczęły krążyć filmiki z wizerunkiem nastolatka. Widać na nich było zakłopotanego pomocnika AS Romy, który spędzał wówczas wolny czas z przyjaciółmi w jednej z rzymskich restauracji.

Piłkarz wyjaśnił całą sytuację za zamkniętymi drzwiami. Co więcej, klubowym działaczom spodobała się postawa Zalewskiego, który w kilku zdaniach przedstawił swoją wersję wydarzeń z tamtego dnia. Wszystko szybko rozeszło się po kościach, czego dowodem są najnowsze informacje przekazane przez Sky Sports Italia. Okazuje się, że zarząd zaproponował 19-latkowi aktywacje klauzuli zawartej w jego kontrakcie. Obecna umowa wygasa dopiero w 2024 r., ale już teraz Giallorossi przedłużyli pobyt Polaka o kolejny rok.

Dotychczas Nicola Zalewski zanotował osiem minut w tegorocznych rozgrywkach. Wcześniej zaliczył natomiast debiut w reprezentacji Polski podczas rywalizacji z San Marino. Tymczasem powinien pojawić się również na listopadowym zgrupowaniu, kiedy Biało-czerwoni zagrają z Andorą oraz Węgrami.

Przeczytaj również: Allegri zabrał głos na temat odejścia Ronaldo z Juve

Komentarze