Mourinho nie poprowadzi słynnego klubu

Jose Mourinho
PressFocus Na zdjęciu: Jose Mourinho

Jose Mourinho nie zostanie trenerem Paris Saint-Germain. Tak przynajmniej twierdzi Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz jest przekonany, że Portugalczyk będzie kontynuował swoją karierę w Romie.

  • Jose Mourinho nie zostanie trenerem PSG
  • Portugalczyk chce zostać w Romie
  • Klub i trener mają jasną strategię działania na przyszły rok

Portugalczyk zostaje w Romie na kolejny sezon

Kilka dni temu media poinformowały, że Paris Saint-Germain rozważa zatrudnienie Jose Mourinho jako następcę Maurcio Pochettino, który od kilku miesięcy jest wypychany przez prasę z paryskiego klubu. Miało to też związek z Luisem Camposem, który zostanie nowym dyrektorem sportowym PSG. Obaj panowie są w dobrych relacjach, a za kandydaturą trenera Romy miały przemawiać triumfy w europejskich pucharach. Joe Mourinho może się pochwalić triumfem w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, a w zeszłym sezonie sięgnął także po Ligę Konferencji.

Jednak Fabrizio Romano podaje, że mimo zainteresowania ze strony francuskiego giganta, Jose Mourinho chce kontynuować swoją karierę w Rzymie. Portugalczyk jest skupiony na pracy w Romie i w tym momencie nie rozważa zmiany klubu. Ponadto, jak już informowały media na przestrzeni czasu szkoleniowiec bardzo dobrze czuję się na Stadio Olimpico i nie myśl o odejściu z klubu.

Zarówno klub, jak i Mourinho są zgodni w strategii transferowej na letnie mercato. Do Romy ma trafić Matić oraz Svilar. Giallorossi pracują także nad kolejnymi wzmocnieniami. Celem rzymian na przyszły sezon jest zajęcie miejsce w pierwszej czwórce i awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W tym sezonie tak sztuka im się nie udała, a Roma ostatecznie zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu.

Zobacz również: Inzaghi przedłuży kontrakt z Interem

Komentarze