McKennie odejdzie z Juventusu? “Jest ważnym zawodnikiem”

Weston McKennie
PressFocus Na zdjęciu: Weston McKennie

Wciąż nie wiadomo, czy Weston McKennie zostanie w Juventusie na kolejny sezon. Według mediów Stara Dama jest gotowa sprzedać Amerykanina, jeśli wpłynie odpowiednia oferta, jednak Massimiliano Allegri podkreślił, że jest on bardzo ważnym zawodnikiem.

  • Media wciąż zastanawiają się nad przyszłością McKenniego w Juventusie
  • Według niektórych źródeł Stara Dama chce sprzedać Amerykanina
  • Allegri podkreślił jednak, że pomocnik jest dla niego ważnym zawodnikiem

Allegri dementuje pogłoski o odejściu McKenniego?

We włoskiej prasie spekuluje się, że Juventus chce sprzedać Westona McKennie podczas letniego mercato. Według niektórych źródeł Stara Dama chciała włączyć Amerykanina do transferu Nicolo Zaniolo, oferując pomocnika w ramach rozliczenia, ale giallorossi odrzucili ofertę.

Mimo że McKennie był powiązany z kilkoma klubami, szkoleniowiec Juventusu, Massimiliano Allegri, jest bardzo zadowolony z 23-latka. Reprezentant Stanów Zjednoczonych regularnie występował w pierwszym składzie bianconerich aż do momentu doznania poważnej kontuzji w drugiej części sezonu podczas spotkania Ligi Mistrzów.

Juventus jest bardzo aktywny podczas okienka transferowego i podpisał już kontrakty z Paulem Pogbą i Angelem Di Maríą, a wszystko wskazuje na to, że kolejne wzmocnienia są kwestią czasu. W związku z tym należy spodziewać się także odejść z klubu. Przed wylotem Starej na tourne po Stanach Zjednoczonych Allegri wziął udział w konferencji prasowej, w której wypowiedział się na temat amerykańskiego pomocnika.

– Jeśli chodzi o McKenniego, jest bardzo ważnym zawodnikiem Juventusu. Niestety w zeszłym sezonie opuścił mecze z powodu kontuzji, której doznał w Lidze Mistrzów, ale pojedzie z nami na tournee po USA. McKennie będzie miał okazję rozegrać wspaniały sezon – przyznał szkoleniowiec Starej Damy. Media uznały te słowa trenera bianconerich za potwierdzenie, iż pomocnik zostanie w stolicy Piemontu.

Juventus podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych rozegra towarzyskie spotkania z Barceloną i Realem Madryt.

Zobacz również: Koulibaly dogadany z Chelsea! W czwartek testy medyczne

Komentarze