Koulibaly dogadany z Chelsea! W czwartek testy medyczne

Kalidou Koulibaly
PressFocus Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly

Fabrizio Romano przekazał swoje słynne “Here we go” w sprawie transferu Kalidou Koulibaly’ego do Chelsea. Senegalczyk wieczorem przyleci do Londynu, a w czwartek przejdzie testy medyczne, po których nastąpi podpisanie stosownych dokumentów.

  • Kalidou Koulibaly zostanie nowym zawodnikiem Chelsea
  • Senegalczyk będzie kosztował The Blues 40 mln euro
  • Zawodnik będzie zarabiał na Stamford Bridge 10 mln euro rocznie

Koulibaly z wielkim kontraktem

Już w środowe przedpołudnie Fabrizio Romano informował, że Kalidou Koulibaly jest blisko transferu do Chelsea. O tym ruchu mówiło się już od jakiegoś czasu. Senegalczykiem zainteresowany był też Juventus, ale ani defensor nie chciał odchodzić do ligowego rywala, ani tym bardziej Napoli nie chciało robić interesów ze Starą Damą.

Chelsea ostatecznie zapłaci za obrońcę 40 mln euro. Kontrakt Senegalczyk a z Napoli wygasał w czerwcu przyszłego roku, dlatego wydaje się, że jest to odpowiednia kwota. Koulibaly podpisze z The Blues wieloletnią umowę, na mocy której będzie zarabiał 10 milionów euro netto rocznie.

Fabrizio Romano dodaje, że wszystkie formalności między klubami zostały już dopełnione. Zawodnik wieczorem pojawi się w Londynie, a w czwartek z rana przejdzie testy medyczne. Wszystko wskazuje więc na to, że już jutro doczekamy się oficjalnego potwierdzenia tego hitowego transferu.

Koulibaly będzie drugim, po Raheemie Sterlingu, wzmocnieniem Chelsea w czasie letniego okienka transferowego

Zobacz również: Kibice Liverpoolu niesłusznie oskarżeni po finale Ligi Mistrzów

Komentarze