Szczęsny wyraził zastrzeżenia do gry Juve

Wojciech Szczęsny

Juventus FC pokonał we wtorkowy wieczór 2:0 Cagliari Calcio. Jednym z bohaterów Starej Damy został Wojciech Szczęsny, który popisał się w boju z Rossoblu świetnym interwencjami. Polski bramkarz po zakończeniu meczu podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zwycięskiego boju swojego zespołu.

• Juventus już od sześciu meczów pozostaje bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki
  • We wtorkowy wieczór turyńczycy po raz piąty w tej kampanii wygrali 2:0
  • Po zakończeniu starcia z Rossoblu nie do końca zadowolony z gry Juve był Wojciech Szczęsny

Szczęsny: czasami Juve gra arogancko, nie lubię tego

Juventus FC odniósł w starciu z Cagliari Calcio dziesiąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu legitymuje się dorobkiem 34 oczek. W trakcie trwającego sezonu Stara Dama zanotowała też cztery remisy i pięć porażek.

Szczęsny w pomeczowej rozmowie ujawnił natomiast, co nie podoba mu się w grze jego drużyny. Można spodziewać się, że polski bramkarz będzie miał w swojej opinii wielu zwolenników wśród kibiców Bianconerich.

Wykonaliśmy dobrą robotę, ale wciąż mamy wiele do poprawy, zarówno w obronie, jak i ataku. Czasem przy stanie 1-0 odprężamy się i cofamy się zbyt głęboko do obrony. Na dłuższą metę nie jest to zbyt dobre. W takich sytuacjach gramy arogancko, nie podoba mi się to – mówił Szczęsny cytowany przez Football Italia.

– Zdarzyło się to wiele razy, m.in. w Wenecji. Zbyt często cofamy się w drugich połowach meczów do obrony. Nie możemy grac tak, że obniżamy poziom intensywności na 10-15 minut. Akurat tym razem wszystko ułożyło się po naszej myśli, ale z Venezią straciliśmy dwa punkty. Nie możemy grac tak w kolejnych spotkaniach – przekonywał reprezentant Polski.

Juve kolejny mecz rozegra już w po przerwie świąteczno-noworocznej. Ogólnie przed ekipą z Turynu maraton trudnych starć. W najbliższym czasie ekipa z Turynu zmierzy się kolejno w lidze z SSC Napoli i Romą. Tymczasem w boju o Superpuchar Włoch z Interem Mediolan.