Inter Mediolan podjął decyzje. Nowy kontrakt dla piłkarza gotowy

Inter Mediolan przedstawi niebawem propozycję nowego kontraktu dla Henrikha Mkhitaryana. Ormianin zostanie w Mediolanie na następne dwa lata.

Henrikh Mkhitaryan
Obserwuj nas w
IMAGO / Buzzi Na zdjęciu: Henrikh Mkhitaryan
  • Inter Mediolan przygotował kontrakt dla kluczowego piłkarza
  • Henrikh Mkhitaryan zwiąże się z klubem nową dwuletnią umową
  • Ormianin jest podstawowym zawodnikiem Simone Inzaghiego

Kluczowa decyzja władz Interu

Henrikh Mkhitaryan stał się kluczową postacią w drużynie Simone Inzaghiego. Świetne występy w tym sezonie spowodowały, że władze mediolańskiego klubu nie miały innego wyjścia, jak przedłużenie kontraktu piłkarza. Obecna umowa 34-latka wygasa wraz z końcem sezonu. Środkowy pomocnik w bieżącej kampanii zagrał w 16 meczach, w których zdobył 2 bramki i zanotował 4 asysty. Inter ma już gotowy kontrakt dla Ormianina, który zwiąże go z “Il Biscione” na następne dwa lata. Zarobki piłkarza pozostaną na tym samym poziomie.

Były reprezentant Armenii trafił do Mediolanu z Romy na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej bronił barw takich klubów jak Manchester United, Borussia Dortmund czy Arsenal. Podczas swojej kariery odnosił zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Europejskiej, Ligi Konferencji oraz Pucharu Włoch. Usługami doświadczonego pomocnika zainteresowane są również kluby z Arabii Saudyjskiej. Sam piłkarz nie podjął jeszcze decyzji odnośnie przyszłości, aczkolwiek wielokrotnie powtarzał, że czuję się w Mediolanie jak w domu.

Czytaj więcej: Zawodnik Nicei chciałby zagrać w drużynie z bratem. Jest gotowy na duży transfer

Komentarze