Ibra przeszedł operację. Co dalej z karierą Szweda?

Zlatan Ibrahimović
PressFocus Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

AC Milan oficjalnie poinformował, że Zlatan Ibrahimović przeszedł operację kolana, która wyklucza Szweda z gry na kilka miesięcy. Co zatem z dalszą karierą Szweda? Napastnik wkrótce ma podjąć ostateczną decyzję.

  • Ibrahimović przeszedł operację kolana
  • Szwed będzie musiał odpocząć od futbolu przez około 7 miesięcy
  • Nie wiadomo, czy zdecyduje się jeszcze kontynuować karierę

Zdrowie zadecyduje o karierze Ibrahimovica?

Jeszcze wczoraj włoskie media informowały, że Ibrahimović chce pozostać w Milanie na kolejny sezon. Swoją decyzję miał uzależnić od stanu zdrowia i faktu, czy będzie musiał poddać się operacji. Ekipa z San Siro informuje jednak, że została ona zaplanowana już dawno temu, co zaprzecza informacjom podawanym przez włoskich dziennikarzy.

Klub dodaje też, że w związku z operacją Ibrę czeka około siedmiu miesięcy rozbratu z futbolem. Czy zatem po tak długiej przerwie w wieku 40 lat szwedzki napastnik zdecyduje się jeszcze kontynuować karierę?

Jego obecny kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca i wciąż nie wiadomo, jaka będzie ostateczna decyzja zawodnika. Jednak wiele wskazuje na to, że stan zdrowia może okazać się kluczowy.

Ibrahimović zmagał się w tym sezonie z wieloma kontuzjami opuszczając aż 18 meczów z powodu problemów zdrowotnych. Zdołał jednak zagrać w ostatnim ligowym spotkaniu przeciwko Sassuolo, gdzie Milan przypieczętował tegoroczny triumf w Serie A. Szwed wrócił do Milanu w styczniu 2020 roku. Łącznie w swoich dwóch okresach gry dla ekipy z San Siro zdobył 92 gole w 159 spotkaniach.

Zobacz również: Liga Mistrzów całego świata i dominacja Brazylii

Komentarze