Polski napastnik przedłużył kontrakt we Włoszech

Parma poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Adrianem Benedyczakiem do końca czerwca 2028 roku. Włoski klub wywalczył w obecnej kampanii ligowej awans do Serie A.

Adrian Benedyczak
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Adrian Benedyczak

Adrian Benedyczak z nową umową w Parmie

Parma w sezonie 2023/24 uzyskała awans do Serie A. Zespół Adriana Benedyczaka okazał się najlepszy w Serie B z dorobkiem 76 punktów, wyprzedzając drugie Como o trzy “oczka”. Polski snajper odegrał istotną rolę, zdobywając 10 bramek i dokładając trzy asysty. Został doceniony przez klub. Przekazano w komunikacie, że umowa 23-latka obowiązywać będzie do końca sezonu 2027/28.

POLECAMY TAKŻE

Benedyczak w 2021 roku przeniósł się z Pogoni Szczecin do Parmy za niespełna 2,5 miliona euro. W nadchodzących rozgrywkach ma szansę zadebiutować w najwyżej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

– Od początku, kiedy przybyłem, moim celem była gra z Parmą w Serie A, co przez trzy lata nie było możliwe. Jednak jestem szczęśliwy razem z kolegami z drużyny, ponieważ osiągnęliśmy wspaniały cel. Bardzo lubię to miasto, moja rodzina czuje się w Parmie dobrze. To fantastyczne, piękne miasto ze wspaniałymi fanami. Dobrze czuję się w zespole. Jesteśmy młodzi i dobrze się ze sobą dogadujemy – powiedział Adrian Benedyczak.

Polak ominął ostatnie trzy kolejki w Serie B ze względu na kontuzję. Benedyczak grał na zapleczu Serie A od trzech i w tym czasie rozegrał w sumie 94 spotkania, w których strzelił 24 goli. Według portalu transfermakrt.de, wyceniany jest na sześć milionów euro.

Komentarze