Absurdalna historia z udziałem Gattuso

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

Gennaro Gattuso i jego przygoda z Fiorentiną trwałą zaledwie trzy tygodnie. Były reprezentant Woch rozstał się z klubem z Florencji.

  • Nie trwała długo przygoda Gennaro Gattuso z Fiorentiną
  • Sezon jeszcze się nie zaczął, a włoski trener rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z klubem z Florencji
  • Aktualnie władze Violi poszukują nowego szkoleniowca

Gennaro Gattuso nie będzie szkoleniowcem Fiorentiny

Gennaro Gattuso został mianowany nowym opiekunem Fioletowych 25 maja. Niecałe 48 godzin po tym, jak rozstał się z Napoli. Włoch miał rozpocząć pracę w nowym klubie 1 lipca. Ostatecznie nie dojdzie do tego.

“Fiorentina w porozumieniu z Gennaro Gattuso podjęła decyzję, że nie będzie ostatecznie respektowana wcześniejsza umowa. Tym samym obie strony nie zaczną razem nowej kampanii” – czytamy w komunikacie Fiorentiny.

W oświadczeniu klubu ze Stadio Artemio Franchi zapewniono też, że władze klubu natychmiast zaczęły pracę nad szukaniem nowego trenera, na którego zasługuje miasto i kibice Violi.

Włoskie media przekonują, że o rozstaniu Gattuso z Fiorentiną zdecydowały napięte relacje trenera z właścicielem klubu Rocco Comisso. Przede wszystkim nieporozumienia dotyczyły polityki transferowej Fioletowych.

Kto może objąć stery nad Violą? Włoscy dziennikarze wymieniają kilku kandydatów. Przede wszystkim są to: Claudio Ranieri (były trener Chelsea, Leicester), Andrea Pirlo (były trener Juventusu), czy Rudi Garcia (prowadzący ostatnio Olympique Lyon).

Fiorentina w ostatniej kampanii zajęła 13. miejsce w tabeli Serie A, kończąc ligowe zmagania z dorobkiem 40 punktów na koncie.

Czytaj więcej: Gattuso znalazł nowy klub. Zostaje w Serie A

Komentarze