FA Cup: Leeds i Arsenal za burtą, pewne Wolves, męczarnie Spurs- podsumowanie 1/32 finału Pucharu Anglii

Mateusz Klich
Pressfocus Na zdjęciu: Mateusz Klich

Wyniki 1/32 finału FA Cup. Niedziela stała pod znakiem niespodziewanego odpadnięcia Arsenalu FC. Reszta klubów Premier League uporała się z niżej notowanymi rywalami, ale nie były to spotkania z gatunku “lekkie, łatwe i przyjemne”.

Leeds United i Arsenal poza rozgrywkami

Drogą przez mękę była dla Tottenham Hotspur rywalizacja z Morecambe FC. Zespół będący po 24. kolejkach w strefie spadkowej League One był niezwykle niebezpiecznym rywalem dla Spurs. Goście długo prowadzili bowiem 1:0, a podopieczni Antonio Conte trzy gole strzelili dopiero w ostatnim kwadransie. Do siatki trafiali kolejno Harry Winks, Lucas Moura oraz Harry Kane.

Pod górkę przez moment miał także Liverpool FC (przegrywał od 27. minuty z Shrewsbury Town). The Reds jednak szybko przejęli inicjatywę w spotkaniu i już do przerwy zdobyli dwie bramki. Dwie kolejne dołożyli w końcówce meczu na Anfield Road.

Najbardziej okazale, ze wszystkich reprezentantów Premier League, zaprezentowało się Wolverhampton Wanderers. Wielki pewnie pokonały Sheffield United 3:0, a gdyby popisały się lepszą skutecznością, wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

Z rozgrywkami Pucharu Anglii pożegnało się już z kolei Leeds United (cały mecz Mateusza Klicha). Pawie nie miały wiele do powiedzenia w rywalizacji ze znakomicie dysponowanym West Ham United (Łukasza Fabiańskiego tym razem zabrakło w kadrze Młotów).

W drużynie Norwich City (skromna wygrana z Charlton Athletic 1:0), cały spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Przemysław Płacheta.

Przykrą niespodziankę swoim fanom sprawili piłkarze Arsenalu FC, którzy przegrali z Nottingham Forest 0:1, na bramkę rywali nie oddając choćby jednego celnego strzału!

Wyniki 1/32 finału FA Cup:

Luton Town – Harrogate Town 4:0 (1:0)

Elijah Adebayo (18′), Cameron Jerome (50′), Kal Naismith (82′), Luke Berry (88′)

Cardiff City – Preston North End 2:1 (1:0, 1:1, 1:1) po dogrywce

Isaak Davies (42′), Mark Harris (116′) – Daniel Johnson (54′ – rzut karny)

Charlton Athletic – Norwich City 0:1 (0:0)

Milot Rashica (79′)

Liverpool FC – Shrewsbury Town 4:1 (2:1)

Kaide Gordon (34′), Fabinho (44′- rzut karny, 90′), Roberto Firmino (78′) – Daniel Udoh (27′)

Stoke City – Leyton Orient 2:0 (1:0)