Udana inauguracja Arsenalu. Kapitalny gol Saki [WIDEO]

Arsenal pokonał u siebie Nottingham Forest 2:1 w meczu 1. kolejki Premier League sezonu 2023/2024. Bramki dla Kanonierów zdobyli Eddie Nketiah i Bukayo Saka. Dla gości w końcówce meczu trafił Taiwo Awoniyi.

Bukayo Saka
IMAGO / Paul Marriott Na zdjęciu: Bukayo Saka
  • Arsenal podejmował Nottingham w pierwszej kolejce Premier League
  • Kanonierzy wygrali 2:1, trafiając do siatki w pierwszej połowie
  • Goście zdobyli bramkę kontaktową w końcówce i zapewnili nerwówkę drużynie Artety

Arsenal 2:1 Nottingham. Nerwowa końcówka meczu

Arsenal pokonał Nottingham Forest 2:1 w pierwszej kolejce Premier League tego sezonu. Kanonierzy mieli zdecydowaną przewagę, uzyskując 80% posiadania piłki. Podopieczni Artety dominowali na boisku, ale mimo tego dopuścili do nieco nerwowej końcówki. Jakub Kiwior spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Eddie Nketiah, który otrzymał podanie po kapitalnej akcji Gabriela Martinelliego. Reprezentant Anglii wypracował sobie sytuację do strzału i ostatecznie pokonał golkipera gości.

Kilka minut później rezultat podwyższył Bukayo Saka. Skrzydłowy Kanonierów przejął piłkę z prawej strony boiska i ścinając do środka, popisał się doskonały uderzeniem sprzed pola karnego. Wideo bramki dostępne po kliknięciu w link tweeta.

Kibiców Arsenalu mogła nieco zdenerwować końcówka meczu. Podopieczni Mikela Artety dopuścili do straty bramki w 82. minucie i musieli mieć się na baczności. Wówczas do siatki trafił Taiwo Awoniyi. Jednak ostatecznie goście nie dali rady odwrócić losów spotkania.

Czy Arsenal zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Anglii?