Słodko gorzki sparing Manchesteru City. Szalona końcówka meczu w Tokio

Manchester City po zaciętym i wyrównanym spotkaniu wygrał 2:1 w meczu towarzyskim z Bayernem Monachium rozgrywanym w Tokio. Niestety, kontuzji już w pierwszej połowie doznał Nathan Ake.

Aymeric Laporte
Imago Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Manchester City wygrał 2:1 z Bayernem Monachium w meczu towarzyskim rozgrywanym w Tokio
  • Spotkanie w 29. minucie z powodu kontuzji opuścił Nathan Ake
  • Obywatele dzięki wygranej mogą pochwalić się pięcioma kolejnymi spotkaniami z Bawarczykami bez porażki

Manchester City znów lepszy od Bayernu

Manchester City wkroczył już na dobre w fazę przygotowań do nowego sezonu. Po zwycięstwie nad Yokohamą Obywatele w środę rozegrali sparing z Bayernem Monachium, który zdecydował się wybiec na murawę w niemal najmocniejszym składzie. Trenerzy na przeprowadzenie licznych zmian zdecydowali się dopiero w drugiej połowie.

Już w 21. minucie wynik meczu otworzył zaledwie 20-letni James McAtee. Zaledwie parę minut później z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Nathan Ake, którego zastąpił Manuel Akanji. Bawarczycy wykreowali sobie więcej okazji bramkowych, jednak nie byli w stanie przekuć ich w bramki. Aż do 82.minuty. Wówczas wynik wyrównał Mathys Tel.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, jednak w zamieszaniu pod bramką Ulreicha dobrze odnalazł się Aymeric Laporte, który trafił do siatki na 2:1. Manchester City wygrał i pozostaje niepokonany w piątym kolejnym meczu przeciwko Bawarczykom. Kibice mistrza Niemiec mogli się czuć nieco rozczarowani.

Bayern Monachium – Manchester City 1:2 (0:1)

0-1 James McAtee 21′

1-1 Mathys Tel 81′

1-2 Aymeric Laporte 86′

Także u nas: Guardiola nie odpuści Bayernowi. “Będziemy o niego walczyć”