Manchester City pokazał klasę. Jak odpowie Arsenal i Liverpool?

Manchester City zgodnie z oczekiwaniami ograł w sobotę na wyjeździe Crystal Palace 4-2. Obywatele zrównali się punktami z Liverpoolem, który lideruje w ligowej tabeli.

Manchester City
  • Manchester City pokonał w sobotę Crystal Palace 4-2
  • Trwa zacięta walka o mistrzostwo Anglii
  • Jak na triumf Obywateli odpowiedzą Arsenal oraz Liverpool?

Manchester City zrobił swoje

Manchester City nie wszedł dobrze w sobotni mecz z Crystal Palace. Już w trzeciej minucie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Obywatele z wyrównania mogli cieszyć się w 13. minucie. Bombę z dystansu posłał niezawodny Kevin De Bruyne, potwierdzając, ze jest prawdziwym liderem drużyny.

W pierwszej połowie mistrzowie Anglii byli bardzo nieskuteczni, a na dodatek niepewni w grze defensywnej. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1, zaś po zmianie stron Obywatele wreszcie się rozkręcili. Do siatki trafiali Rico Lewis, Erling Haaland oraz ponownie De Bruyne. Crystal Palace było stać jedynie na drugiego gola, na skutek czego mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Manchesteru City.

Ekipa Pepa Guardioli pokazuje, że nie należy jej skreślać w rywalizacji o mistrzostwo Anglii. Zwycięstwo pozwoliło zrównać się punktami z liderującym Liverpoolem. The Reds oraz Arsenal mają jeszcze przed sobą ligowe mecze w ten weekend. Jeśli wygrają, Manchester City wróci na trzecią lokatę.