Donny van de Beek prosił o wypożyczenie przed startem sezonu

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer Pressfocus

W wyspach nie milkną echa na temat zachowania holenderskiego pomocnika Manchester United. Donny van de Beek został po raz kolejny pominięty przez Solskjaera w czwartkowym meczu Ligi Europy. W efekcie piłkarz rzucił w trenera gumą. Przyczynę tak wielkiej frustracji wyjaśnili dziennikarze z Daily Mail, którzy uchylili rąbek tajemnicy w tej sprawie.

  • Donny van de Beek ma dość swojej sytuacji w Manchesterze United
  • Piłkarz latem prosił o wypożyczenie, ale klub zablokował ruch na ostatniej prostej
  • Agent Holdera wyjawił w rozmowie z Daily Mail, że zimą dojdzie do zmiany otoczenia

Donny van de Beek odejdzie zimą

Okazało się, że pod koniec okna transferowego Donny van de Beek prosił władze United o wypożyczenie. Po zawodnika zgłosił się wówczas Everton. Oba kluby zasiadły do rozmów, ale na ostatniej prostej Czerwone Diabły zablokowały transfer. Według dziennikarzy Daily Mail, Ole Gunnar Solskjaer zapewnił 24-latka, że z każdym kolejnym tygodniem będzie dostawał coraz więcej minut.

Natomiast do tej pory wystąpił w dwóch meczach od pierwszej minuty. Nie miał jednak szczęścia, ponieważ zagrał w dwóch przegranych pojedynkach przeciwko West Ham w krajowym pucharze oraz w Belgii, gdzie Manchester United uległ Young Boys w Lidze Mistrzów.

Holender nie utrzymał nerwów na wodzy, kiedy trener dokonał ostatnich zmian w końcówce meczu i zamiast Beeka posłał na murawę Jesse Lingarda oraz Freda. W tamtej chwili pomocnik wściekł się i rzucił gumą w swojego opiekuna. Wideo z tamtego zdarzenia szybko obiegło Internet, a także angielskie media.

Możemy być pewni, że Solskjaer, także obejrzał powtórki. Stąd też dni pomocnika na Old Trafford są już policzone. Daily Mail doszedł do agenta zawodnika, który przedstawił jasne stanowisko na temat przyszłości swojego podopiecznego.

Było duże zainteresowanie ze strony Włoch, Niemiec i Anglii, więc postaramy się o ruch w następnym oknie – wyjawił Albers.

Donny van de Beek przeszedł do Manchesteru United z Ajaxu Amsterdam za 40 mln euro w 2020 r.. Od tamtej pory wystąpił w 39 spotkaniach, notując w nich gola oraz dwie asysty.

Przeczytaj również: Ferdinand ujawnił treść SMS-a od Ronaldo. “Inni zawodnicy się tym żywią”

Komentarze