Arteta o napastniku: Potrzebuje trochę więcej czasu

Mikel Arteta, szkoleniowiec Arsenalu, mówi, że Gabriel Jesus potrzebuje „trochę więcej czasu”, zanim wróci do gry po powrocie po kontuzji kolana. Brazylijczyk ostatni mecz w Premier League zaliczył jeszcze w listopadzie.

Gabriel Jesus
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Jesus
  • Gabriel Jesus ciągle czeka na powrót na boisko
  • Brazylijczyk trenował z zespołem
  • Mikel Arteta stwierdził, że jego podopieczny jeszcze nie jest gotowy do gry

“Teraz chodzi o jego osobiste odczucia”

Po tym jak Gabriel Jesus został zauważony na treningu w London Colney oczekiwano, że znajdzie się w składzie Arsenalu na czwartkowy mecz ze Sportingiem Lizbona w czwartek, ale nie podróżował z drużyną. Mikel Arteta powiedział Sky Sports, że Brazylijczyk nie czuje się jeszcze gotowy do powrotu do akcji.

– Naprawdę przesuwał swoje granice i starał się jak najszybciej dojść do siebie, ale rzeczywistość jest taka, że kiedy zaczął wykonywać jakąś aktywność, wciąż czuł, że potrzebuje trochę więcej czasu.

– Czy to raczej kwestia dni niż tygodni? Mam nadzieję, że tak. Ale musi czuć się pewnie, komfortowo i gotowy, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę sposób, w jaki gra. Potrzebujemy go w najlepszej formie, więc gdy tylko będzie gotowy, pojawi się na boisku. Nie spieszymy się z jego powrotem. Teraz bardziej chodzi o jego osobiste odczucia.

Zobacz także:

Fulham – Arsenal: gdzie oglądać? Transmisja w TV i online (12.03.2023)
Gabriel Martinelli

Fulham – Arsenal, gdzie oglądać Arsenal świetnie zareagował po porażce z Manchesterem City. Kanonierzy wygrali cztery kolejne mecze w Premier League, w tym dwukrotnie odrabiając straty. Londyńczycy pewnie okupują fotel lidera i w niedzielę mogą postawić kolejny krok na drodze po wymarzone mistrzostwo. Na ich drodze stanie niebezpieczny rywal zza miedzy. Fulham udowodnił już w

Czytaj dalej…

Komentarze