Arsenal z kolejnym sukcesem. Kanonierzy zrobili to pierwszy raz w swojej historii

Arsenal w niezwykle efektowny sposób pokonał Burnley i odpowiedział liderującemu w Premier League Liverpoolowi. Kanonierzy dzięki zwycięstwu na Turf Moor mogą pochwalić się osiągnięciem, które stało się ich udziałem pierwszy raz w klubowej historii.

West Ham United - Arsenal
IMAGO / Pro Sports Images/ Nigel Keene Na zdjęciu: West Ham United - Arsenal
  • Arsenal nie pozostawił Burnley żadnych złudzeń i wygrał 5:0
  • Kanonierzy zanotowali kolejne zwycięstwo z rzędu w Premier League
  • Triumf na Turf Moor miał historyczne znaczenie

Arsenal nie zwalnia tempa w Premier League

5:0 dla gości – takim wynikiem zakończyło się spotkanie BurnleyArsenal w 25. kolejce Premier League. W pierwszej połowie Kanonierzy zdobyli dwie bramki, natomiast po przerwie jeszcze trzykrotnie pokonali golkipera The Clarets. Asystę przy ostatnim trafieniu zanotował Jakub Kiwior – reprezentant Polski podawał Kaiowi Havertzowi.

Dla The Gunners był to piąty mecz w Premier League w tym roku i piąte zwycięstwo. Londyńczycy rozpoczęli niezwykle korzystną passę triumfem 5:0 w starciu z Crystal Palace. Później wygrali z Nottingham Forest (2:1), Liverpoolem (3:1) i West Hamem (6:0). W sobotę dopisali do swojego dorobku kolejny sukces.

Tym samym Arsenal rozstrzygnął na swoją korzyść pięć pierwszych ligowych gier roku. Na koncie now.arsenal na portalu X zauważono, że taka seria miała miejsce dopiero pierwszy raz w historii klubu.