Yannick
Carrasco

Yannick Carrasco to belgijski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Przez wiele lat bronił barw Atletico Madryt, z którym sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Europy. Obecnie jest piłkarzem saudyjskiego Al Shabab. Etatowy reprezentant Belgii.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/Heuler Andrey
Imię i nazwisko Yannick Carrasco
Data urodzenia 1993-09-04
Miejsce urodzenia Ixelles
Narodowość Belgia
Aktualny klub Al Shabab
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 71 kg
Wzrost 181 cm

Yannick Carrasco – kariera

Yannick Carrasco swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w Diegem oraz Genku. Szybko został jednak dostrzeżony przez skautów AS Monaco. Trafił do Księstwa już w wieku 17 lat i to tam pokazał się na wielkiej scenie. Po trzech latach w pierwszym zespole wykupiło go Atletico Madryt, płacąc za skrzydłowego 15 milionów euro.

W Hiszpanii był chimeryczny. Potrafił zadziwić spektakularnym dryblingiem, ale niejednokrotnie irytował. Tym bardziej, że Diego Simeone nie znosił niesubordynacji. Dlatego też Rojiblancos nie protestowali nad wyraz, gdy w 2018 roku chiński DL Yifang zaoferowało za Carrasco 30 milionów euro. Wydawało się wówczas, że dla reprezentanta Belgii zakończył się etap poważnej kariery. A jednak, po zaledwie dwóch latach wrócił do Atletico. Wrócił, dodajmy, jako odmieniony gracz. Czuł, że powinien być mentalnym liderem zespołu i od tamtej pory jest wiernym, oddanym żołnierzem “Cholo”. Argentyńczyk korzysta z niego zarówno na skrzydle, jak i na wahadle. Podczas pierwszego etapu kariery w Atletico wygrał Ligę Europy, zaś po powrocie świętował mistrzostwo Hiszpanii.

Od 2023 roku jest piłkarzem saudyjskiego Al-Shabab, do którego przeniósł się za 15 milionów euro.

Carrasco to etatowy reprezentant Belgii. Z Czerwonymi Diabłami wziął udział w dwóch mistrzostwach świata i dwóch mistrzostwach Europy. Z mundialu w Rosji wrócił z brązowym medalem.

Yannick Carrasco – aktualności