Wiktor
Długosz

Wiktor Długosz to polski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2023 roku zawodnik Ruchu Chorzów, gdzie jest wypożyczony z Rakowa Częstochowa. Mistrz Polski, a także zdobywca dwóch krajowych pucharów i jednego superpucharu. Były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

27
IMAGO/Buzzi
Imię i nazwisko Wiktor Długosz
Data urodzenia 2000-07-01
Miejsce urodzenia Kielce
Narodowość Polska
Aktualny klub Ruch Chorzów
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 75 kg
Wzrost 183 cm

Wiktor Długosz – kariera

Wiktor Długosz jest wychowankiem Korony Kielce. Do akademii Scyzorów dołączył już mając 11 lat. Nie miał większych problemów z kolejnymi awansami w szkółce, aż wreszcie w 2018 roku znalazł się w pierwszej drużynie. Grywał jednak rzadko, toteż klub postanowił wypożyczyć go latem 2019 roku do pierwszoligowej Warty Poznań. Tam jednak również nie potrafił wywalczyć pierwszego składu, a zatem szybko wrócił do Kielc. Ostatecznie pozostał w zespole Korony do zimy 2021 roku, gdy za 45 tysięcy euro przeniósł się do Rakowa.

W Częstochowie otrzymywał znacznie więcej szans. W historycznym dla Medalików sezonie 2022/2023 jego rola była jednak mniejsza. Wchodził na boisko głównie z ławki rezerwowych. Długoszowi zależało na regularnej grze, dlatego też został wypożyczony do beniaminka PKO BP Ekstraklasy – Ruchu Chorzów.

Długosz to były młodzieżowy reprezentant Polski. Reprezentował kraj na szczeblach U20 i U21.

Wiktor Długosz – aktualności