Tom
Heaton

Tom Heaton to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2021 roku ponownie zawodnik Manchesteru United, którego jest wychowankiem. Mistrz Anglii i zdobywca Ligi Mistrzów z sezonu 2007/2008. Trzykrotny reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Gongora/NurPhoto
Imię i nazwisko Tom Heaton
Data urodzenia 1986-04-15
Miejsce urodzenia Chester
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja bramkarz
Waga 85 kg
Wzrost 188 cm

Tom Heaton – kariera

Tom Heaton jest wychowankiem Manchesteru United. Nie zdołał jednak przebić się do pierwszej drużyny, więc wypożyczano go, kolejno, do Swindon Town, Royal Antwerpia, Cardiff, Queens Park Rangers oraz Wycombe Wanderers. Mimo tego może pochwalić się byciem częścią drużyny, która sięgnęła po mistrzostwo Anglii oraz Ligę Mistrzów w sezonie 2007/2008. Ostatecznie pożegnał się z Czerwonymi Diabłami w 2010 roku, gdy za darmo dołączył do Cardiff City. Po dwóch latach w Walii spędził sezon w Bristol City, zanim trafił do Burnley. Tam zakotwiczył aż na sześć lat, pomagając klubowi w awansie do Premier League w 2016 roku. W 2019 roku Aston Villa wykupiła Heatona za blisko dziewięć milionów euro.

Po wygaśnięciu dwuletniej umowy Heaton wrócił do macierzystego klubu. W Manchesterze United pełni jednak rolę głębokiego rezerwowego.

Bramkarz w latach 2016-2017 wystąpił w trzech meczach towarzyskich seniorskiej reprezentacji Anglii.

Tom Heaton – aktualności