Thomas Mueller

Thomas Mueller

Thomas Mueller jest cofniętym napastnikiem w Bayernie Monachium, którego jest wychowankiem. Niezwykle utalentowany zawodnik, regularnie notujący bramki i asysty. Dziesięciokrotny mistrz Niemiec, dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec.

Czytaj dalej…

Thomas Mueller – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoThomas Mueller
Data urodzenia13 września 1989 rok
Miejsce urodzeniaWeilheim in Oberbayern
NarodowośćNiemcy
Aktualny klubBayern Monachium
PozycjaNapastnik
Waga74 kg
Wzrost1,86 m

Thomas Mueller – kariera

Thomas Mueller dołączył do Bayernu Monachium już w wieku dziesięciu lat. Szybko pokonywał kolejne grupy młodzieżowe, a w 2008 roku zadebiutował w zespole rezerw i strzelił gola. W kolejnej kampanii był już gwiazdą rezerw, zdobywając 15 goli w 32 występach. Nieśmiało przebijał się też do pierwszej drużyny, gdzie rozegrał wówczas cztery mecze. W kampanii 2009/2010 na dobre zadomowił się już w seniorach. Choć wydawało się, że brakuje mu niemal wszystkiego: techniki, szybkości czy siły, Mueller był śmiertelnie niebezpieczny pod bramką rywali, regularnie asystując bądź strzelając. Nie mógł nie dostrzec tego Joachim Loew. Powołał go na mundial w RPA, a tam gwiazda Muellera zaświeciła pełnym blaskiem. Młody zawodnik został królem strzelców turnieju, a Niemcy sięgnęli po brązowe medale.

Od tamtej pory stał się fundamentalnym elementem kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Bayernu Monachium. Z Die Roten wygrał dziesięć mistrzostw Bundesligi, sześć Pucharów Niemiec i dwie Ligi Mistrzów.

Z reprezentacją Niemiec wziął udział w pięciu wielkich turniejach, a jego dorobek medalowy jest zaiste imponujący. Złoto oraz brąz mistrzostw świata, a także dwa brązowe medale mistrzostw Europy. Po nieudanym w wykonaniu Die Mannschaft mundialu w Rosji Joachim Loew odstawił część doświadczonych graczy, w tym Muellera. Biorąc pod uwagę fantastyczną formę, jaką prezentował napastnik Bayernu od tamtego czasu, selekcjoner przeprosił się z nim i powołał go na Euro 2020. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie rola Muellera w kadrze pod wodzą Hansiego Flicka, ale obaj panowie przepadali za sobą w trakcie wspólnej pracy w Bayernie Monachium.

Thomas Mueller – aktualności