Sebastien
Haller

Sebastien Haller to iworyjski piłkarz występujący na pozycji napastnika. W 2022 roku trafił do Borussii Dortmund za kwotę 31 milionów euro. Król strzelców sezonu 2021/2022 w Eredivisie.

Czytaj dalej…

9
IMAGO/Laci Perenyi
Imię i nazwisko Sebastien Haller
Data urodzenia 1994-06-22
Miejsce urodzenia Ris-Orangis
Narodowość Wybrzeże Kości Słoniowej
Aktualny klub Borussia Dortmund
Pozycja środkowy napastnik
Waga 82 kg
Wzrost 190 cm

Sebastien Haller – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoSebastien Haller
Data urodzenia22 czerwca 1994 roku
Miejsce urodzeniaRis-Orangis
NarodowośćWybrzeże Kości Słoniowej
Aktualny klubBorussia Dortmund
Pozycjaśrodkowy napastnik
Waga82 kg
Wzrost1,90 m

Sebastien Haller – aktualności

Sebastien Haller – kariera

Sebastien Haller jest wychowankiem AJ Auxerre, gdzie stawiał pierwsze kroki w seniorskiej karierze. Dla pierwszej drużyny strzelił łącznie osiem bramek, po czym trafił do holenderskiego Utrechtu. Gra w Eredivisie okazała się dla niego prawdziwą trampoliną, bowiem po świetnych występach z Holandii wyciągnął go Eintracht Frankfurt, płacąc w 2017 roku siedem milionów euro.

Dwuletni pobyt we Frankfurcie był dla Hallera bardzo udany. Stał się on jednym z elementów dobrze funkcjonującej maszyny, strzelając w sumie 33 bramki. W 2019 roku skutecznego snajpera poszukiwał West Ham United. Skusił się właśnie na Iworyjczyka, płacąc za niego aż 50 milionów euro.

W Londynie Haller nie wyglądał źle, natomiast nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W styczniu 2021 roku miał miejsce zaskakujący ruch. West Ham sprzedał swojego napastnika do Ajaksu Amsterdam za kwotę 22,5 milionów euro. Haller szybko udowodnił, że przerasta poziomem Eredivisie, zostając królem strzelców sezonu 2021/2022. Dołożył także trafienia w Lidze Mistrzów, dlatego błyskawicznie wrócił na listy życzeń największych europejskich klubów.

Latem 2022 roku ponownie trafił do Bundesligi. Tym razem skusiła się na niego Borussia Dortmund. Jeszcze przed startem sezonu jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Przeprowadzone badania wykazały nowotwór jądra, który zmusił do kilkumiesięcznej przerwy od piłki. Haller pokonał chorobę i wrócił do gry w styczniu 2023 roku. Od razu prezentował wysoką formę, zdobywając dziewięć bramek w 19 ligowych spotkaniach.

Haller jest etatowym reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie zadebiutował w 2020 roku.

Jaki numer na koszulce ma Sebastien Haller?

Sebastien Haller rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 9.

W jakich klubach grał Sebastien Haller?

Sebastien Haller w trakcie swojej kariery grał w klubach: AJ Auxerre, FC Utrecht, Eintracht Frankfurt, West Ham United, Ajax Amsterdam i Borussia Dortmund.