Sebastian Kowalczyk

Sebastian Kowalczyk

Sebastian Kowalczyk to polski zawodnik występujący na pozycji pomocnika. Od 14. roku życia związany z Pogonią Szczecin, z którą w sezonie 2020/2021 sięgnął po trzecie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Młodzieżowy reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

Sebastian Kowalczyk – kariera

Imię i nazwiskoSebastian Kowalczyk
Data urodzenia22 sierpnia 1998 roku
Miejsce urodzeniaSzczecin
NarodowośćPolska
Aktualny klubPogoń Szczecin
PozycjaPomocnik
Waga60 kg
Wzrost1,69 m

Sebastian Kowalczyk – historia kariery

Sebastian Kowalczyk swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Salosu Szczecin, ale w wieku 14 lat przeniósł się już do Pogoni. Po występach w drużynie młodzieżowej, a także trzecioligowych rezerwach, został dołączony do kadry pierwszej drużyny pod koniec sezonu 2016/2017. W PKO BP Ekstraklasie zadebiutował w wieku 20 lat, a rywalem Portowców była Legia Warszawa. W kolejnej kampanii łączył występy w rezerwach z grą dla seniorskiej drużyny. 2018 rok był dla niego przełomowy, to wówczas na dobre przebił się do pierwszego zespołu Pogoni Szczecin. Miał spory udział w wywalczeniu przez Portowców trzeciego miejsca w lidze w sezonie 2020/2021. W 29 spotkaniach zanotował trzy gole i asystę.

Reprezentował Polskę we wszystkich drużynach młodzieżowych od kategorii do 16 lat wzwyż. 15 marca 2021 roku otrzymał powołanie do seniorskiej kadry od Paulo Sousy na spotkania eliminacji do mistrzostw świata, nie otrzymał jednak szansy na debiut.

Zaliczył już ponad 118 spotkań dla Pogoni Szczecin, co plasuje go w drugiej dziesiątce rankingu zawodników z największą liczbą meczów w barwach Portowców.

Sebastian Kowalczyk – aktualności