Sebastian
Kowalczyk

Sebastian Kowalczyk to polski zawodnik występujący na pozycji pomocnika. Początek swojej kariery spędził w Pogoni Szczecin, z którą w sezonie 2020/2021 sięgnął po trzecie miejsce w Ekstraklasie. Od sierpnia 2023 roku piłkarz Houston Dynamo.

Czytaj dalej…

IMAGO/Łukasz Sobala/PressFocus
Imię i nazwisko Sebastian Kowalczyk
Data urodzenia 1998-08-22
Miejsce urodzenia Szczecin
Narodowość Polska
Aktualny klub Houston Dynamo
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 60 kg
Wzrost 169 cm

Sebastian Kowalczyk – kariera

Sebastian Kowalczyk swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Salosu Szczecin, ale w wieku 14 lat przeniósł się już do Pogoni. Po występach w drużynie młodzieżowej, a także trzecioligowych rezerwach, został dołączony do kadry pierwszej drużyny pod koniec sezonu 2016/2017. W PKO BP Ekstraklasie zadebiutował w wieku 20 lat, a rywalem Portowców była Legia Warszawa. W kolejnej kampanii łączył występy w rezerwach z grą dla seniorskiej drużyny. 2018 rok był dla niego przełomowy, to wówczas na dobre przebił się do pierwszego zespołu Pogoni Szczecin. Miał spory udział w wywalczeniu przez Portowców trzeciego miejsca w lidze w sezonie 2020/2021. W 29 spotkaniach zanotował trzy gole i asystę.

Łącznie w drużynie Pogoni rozegrał 169 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając 19 bramek i dokładając tyle samo asyst. W sierpniu 2023 roku przeszedł na zasadzie definitywnego transferu do Houston Dynamo.

Reprezentował Polskę we wszystkich drużynach młodzieżowych od kategorii do 16 lat wzwyż. 15 marca 2021 roku otrzymał powołanie do seniorskiej kadry od Paulo Sousy na spotkania eliminacji do mistrzostw świata, nie otrzymał jednak szansy na debiut. Nie znalazł też uznania w oczach następcy Portugalczyka, Czesława Michniewicza. Jak dotąd wciąż nie może pochwalić się oficjalnym debiutem z orzełkiem na piersi.

Zaliczył już ponad 160 spotkań dla Pogoni Szczecin, co plasuje go w czołowej czwórce rankingu zawodników z największą liczbą meczów w barwach Portowców.

Sebastian Kowalczyk – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Sebastian Kowalczyk?

Sebastian Kowalczyk rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 27.

W jakich klubach grał Sebastian Kowalczyk?

Sebastian Kowalczyk w trakcie swojej kariery grał w klubach Salos Szczecin i Pogoń Szczecin.