Alex Oxlade-Chamberlain

Alex Oxlade-Chamberlain

Alex Oxlade-Chamberlain – angielski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Obecnie występuje w Liverpoolu

Czytaj dalej…

Alex Oxlade-Chamberlain – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAlex Oxlade-Chamberlain
Data urodzenia15 sierpnia 1993 roku
Miejsce urodzenia Portsmouth
NarodowośćAnglia
Aktualny klubLiverpool FC
PozycjaPomocnik
Waga70 kg
Wzrost1,75 m

Alex Oxlade-Chamberlain – aktualności

Alex Oxlade-Chamberlain – kariera

Alex Oxlade-Chamberlain przyszedł na świat 15 sierpnia 1993 roku w Portsmouth. Piłkarską karierę rozpoczął jednak w szkółce Southampton. W zespole Świętych miał okazję występować jedynie w rozgrywkach League One, w których debiutował mając zaledwie 16 lat i 6 miesięcy.

W sierpniu 2011 roku sięgnęli po niego przedstawiciele londyńskiego Arsenalu, którzy zdecydowali się wyłożyć za niego prawie 14 milionów euro. W klubie z północnego Londynu występował przez sześć lat. W tym czasie Oxlade-Chamberlain w jego barwach 198 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 20 bramek. Z Arsenalem trzykrotnie zdobywał Puchar Anglii (2014, 2015, 2017) oraz trzykrotnie Superpuchar Anglii (2015, 2016, 2018).

Tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego w 2017 roku przeniósł się za 38 milionów euro do Liverpoolu, którego barw broni do dzisiaj. Z zespołem The Reds Oxlade-Chamberlain sięgnął w 2020 roku po upragnione mistrzostwo Anglii, a rok wcześniej triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Anglik występuje na Anfield Road już od ponad pięciu lat. Choć jego dorobek medalowy znacznie się zwiększył, nie był to dla niego idealny okres pod względem indywidualnym. Liczne kontuzje i konkurencja w składzie sprawiła, że, jak dotąd, wystąpił w czerwonej koszulce zaledwie nieco ponad 130 razy.

Oxlade-Chamberlain jest także reprezentantem Anglii. Z drużyną narodową występował już w finałach Euro 2012 i mistrzostwach świata w 2014 roku.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Alex Oxlade-Chamberlain?

Alex Oxlade-Chamberlain rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 15.

W jakich klubach grał Alex Oxlade-Chamberlain?

Alex Oxlade-Chamberlain w trakcie swojej kariery grał w klubach Southampton, Arsenal, Liverpool.