Oliver
Skipp

Oliver Skipp to angielski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Zawodnik Tottenhamu, którego jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant Anglii, mistrz Europy do lat 23.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/AFLOSPORT
Imię i nazwisko Oliver Skipp
Data urodzenia 2000-09-16
Miejsce urodzenia Welwyn Garden City
Narodowość Anglia
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 175 cm

Oliver Skipp – kariera

Oliver Skipp dołączył do szkółki Tottenhamu już w wieku ośmiu lat. Rozwijał się zgodnie z planem, a zatem już w wieku 18 lat zaproponowano mu pierwszy profesjonalny kontrakt. Kilka miesięcy później zadebiutował w seniorskim zespole Spurs.

W lipcu 2020 roku podpisał kolejną umowę, po czym odszedł na wypożyczenie do Norwich City. Tam sprawił się świetnie; strzelił swoją pierwszą bramkę w karierze i pomógł Kanarkom w wygraniu Championship i awansie do Premier League. To udowodniło, że Anglik nadaje się do gry w seniorskim futbolu. W pierwszej połowie sezonu 2020/2021 był już członkiem wyjściowego składu Tottenhamu. Jego rozwój zahamowała jednak kontuzja miednicy. W lutym 2023 roku zdobył swoją pierwszą bramkę dla Spurs – miało to miejsce w derbowym starciu z Chelsea.

Skipp był regularnie powoływany przez selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Anglii, począwszy od poziomu U16. W 2023 roku sięgnął wraz z kadrą U23 po młodzieżowe mistrzostwo Europy. Wystąpił w każdym meczu, ale tylko w jednym był członkiem podstawowego składu. Nie otrzymał jeszcze szansy od Garetha Southgate’a.

Oliver Skipp – aktualności