Nick
Pope

Nick Pope to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2022 roku zawodnik Newcastle United. Reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Richard Sellers/Sportsphoto
Imię i nazwisko Nick Pope
Data urodzenia 1992-04-19
Miejsce urodzenia Soham
Narodowość Anglia
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja bramkarz
Waga 76 kg
Wzrost 198 cm

Nick Pope – kariera

Nick Pope kształcił się w akademii Ipswich Town, skąd jednak wydalono go, gdy miał 16 lat. Dołączył do Bury Town, ale szybko przykuł uwagę Charlton Athletic. Tam szybko zadebiutował na poziomie League One. Red Robins zdawali sobie jednak sprawę, że piłkarz wymaga regularnej gry, dlatego wypożyczali go, kolejno do Harrow Borough, Welling United, Cambridge United, Aldershot, York City czy Bury. Na stałe wrócił do Charltonu na sezon 2015/2016. Tam, już na poziomie Championship, rozegrał 24 spotkania i zwrócił uwagę ówczesnego beniaminka Premier League, Burnley FC.

Podpisał trzyletni kontrakt, ale w pierwszym sezonie grywał tylko w pucharach. Później ugruntował już jednak swoją pozycję i występował już regularnie na poziomie Premier League. Latem 2022 roku Newcastle United szukało bramkarza odpowiadającego ambicjom klubu i postawiono na Pope’a. Ten szybko zadomowił się między słupkami i pomógł Srokom w wymarzonym awansie do Ligi Mistrzów.

Pope zadebiutował w reprezentacji Anglii w 2018 roku, gdy zbudował już swój status w Burnley. Choć numerem jeden dla Garetha Southgate’a pozostaje Jordan Pickford, golkiper Newcastle otrzymuje powołania i od czasu do czasu staje między słupkami.

Nick Pope – aktualności