Mathys
Tel

Mathys Tel to francuski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2022 roku zawodnik Bayernu Monachium, z którym wygrał mistrzostwo Niemiec w 2023 roku. Młodzieżowy reprezentant Francji.

Czytaj dalej…

39
IMAGO/ActionPictures
Imię i nazwisko Mathys Tel
Data urodzenia 2005-04-27
Miejsce urodzenia Sarcelles
Narodowość Francja
Aktualny klub Bayern Monachium
Pozycja środkowy napastnik
Waga 77 kg
Wzrost 183 cm

Mathys Tel – kariera

Mathys Tel swoje pierwsze kroki stawiał w Paris FC, zanim dołączył do szkółki Stade Rennais w wieku 15 lat. Nie naczekał się długo na debiut w seniorach. Miał on miejsce w meczu ligowym z Brest. Miał wówczas 16 lat i 110 dni, pobijając klubowy rekord, należący dotychczas do Eduardo Camavingi.

Latem 2022 roku Bayern Monachium popisał się rzadko spotykaną odwagą. Klub zapłacił za Tela 20 milionów euro, mimo że ten nie zdobył wówczas jeszcze bramki na seniorskim poziomie. Inwestycja się opłaciła.

Napastnik już w swoim pierwszym sezonie w Niemczech wystąpił w 28 meczach, strzelając sześć bramek. To pomogło wygrać Bundesligę, ale i nieco zakopać dziurę, jaka powstała po sprzedaży Roberta Lewandowskiego. Wraz ze startem kolejnej kampanii rola Tela wzrosła i to pomimo kupna Harry’ego Kane’a. Dziś młodego Francuza uważa się za jednego z najlepszych snajperów młodego pokolenia.

Tel jest etatowym młodzieżowym reprezentantem Francji. We wrześniu 2022 roku zadebiutował w kadrze U19.

Mathys Tel – aktualności