Maciej Rybus

Maciej Rybus

Maciej Rybus to doświadczony lewy obrońca. Rozegrał kilkadziesiąt meczów w reprezentacji Polski. Większość zawodowej kariery spędził w Rosji. Aktualnie reprezentuje Lokomotiw Moskwa.

Czytaj dalej…

Maciej Rybus – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMaciej Rybus
Data urodzenia19 sierpnia 1989 rok
Miejsce urodzeniaŁowicz
NarodowośćPolska
Aktualny klubLokomotiw Moskwa
PozycjaLewy obrońca
Waga75 kg
Wzrost1,73 m

Maciej Rybus – kariera

Ważnym momentem w karierze Rybusa było dołączenie do Legii we wrześniu 2007 roku. Kilka miesięcy później wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie, którego już nie oddał. Warszawę opuścił w styczniu 2012 roku jako trzykrotny zdobywca Pucharu Polski i reprezentant kraju. Jego nowym klubem został Terek Grozny.

W Rosji Rybus odnalazł się znakomicie. Dla Tereka rozegrał ponad 100 spotkań. Zaliczył w nich 20 asyst i strzelił prawie tyle samo goli. Kolejnym etapem w jego przygodzie z futbolem był Olympique Lyon, do którego trafił już jako lewy obrońca, ale nie skrzydłowy. We Francji radził sobie średnio. Po roku wrócił do Rosji, a z jego umiejętności postanowił skorzystać Lokomotiw. W Moskwie wygrał kilka trofeów, w tym mistrzostwo kraju. Grał także w Lidze Mistrzów.

Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski Rybus zaliczył 14 listopada 2009 roku. Od tego momentu w koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił kilkadziesiąt razy, chociaż nierzadko z gry eliminowały go problemy zdrowotne. Z tego powodu opuścił Euro 2016. Grał jednak na Mundialu w 2018 roku oraz dwóch mistrzostwach Europy (2012, 2020).

Maciej Rybus – aktualności