Kacper
Trelowski

Kacper Trelowski to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Wychowanek Rakowa Częstochowa, aktualnie wypożyczony do Śląska Wrocław. Mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski.

Czytaj dalej…

35
IMAGO/Mikołaj Barbanell/ZUMA Wire
Imię i nazwisko Kacper Trelowski
Data urodzenia 2003-08-19
Miejsce urodzenia Częstochowa
Narodowość Polska
Aktualny klub Śląsk Wrocław
Pozycja bramkarz
Waga 77 kg
Wzrost 193 cm

Kacper Trelowski – kariera

Kacper Trelowski jest wychowankiem Rakowa Częstochowa. Rundę wiosenną sezonu 2020/2021 spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Sokole Ostróda. Zaliczył tam debiut w seniorskiej piłce, łącznie rozgrywając jedenaście spotkań. Po powrocie do Częstochowy otrzymał szansę gry w pierwszej drużynie.

Swój debiut w Ekstraklasie Trelowski zanotował w trzeciej kolejce sezonu 2021/2022. Łącznie w lidze zaliczył siedem występów, trzykrotnie zachowując czyste konto. Młodziutki Trelowski nie miał szans na wygranie rywalizacji z Vladanem Kovaceviciem, natomiast Marek Papszun korzystał z jego usług w Pucharze Polski. Trelowski zagrał we wszystkich sześciu meczach z udziałem Rakowa, łącznie z wygranym finałem przeciwko Lechowi Poznań.

W kolejnym sezonie Trelowski również pełnił rolę rezerwowego, choć szans na grę nie brakowało. Mógł on się sprawdzić w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, a także w Ekstraklasie. Papszun ponownie dał mu możliwość występów w Pucharze Polski. Raków dotarł do finału rozgrywek, a Trelowski nie puścił w całym turnieju ani jednej bramki. Nie pomógł natomiast drużynie w serii jedenastek, która dała Legii triumf w tych rozgrywkach.

W poszukiwaniu regularnej gry Trelowski trafił latem 2023 roku na wypożyczenie do Śląska Wrocław. Nie jest on jednak pierwszym wyborem trenera Jacka Magiery.

Pomimo młodego wieku, Trelowski ma już na swoim koncie mistrzostwo Polski oraz dwa Puchary i dwa Superpuchary Polski. Wszystkie trofea zdobył w barwach Rakowa Częstochowa.

Kacper Trelowski – aktualności