Emerson Royal – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoEmerson Royal
Data urodzenia14 stycznia 1999 roku
Miejsce urodzeniaSao Paulo
NarodowośćBrazylia
Aktualny klubTottenham Hotspur
Pozycjaprawy obrońca
Waga79 kg
Wzrost1,83 m

Emerson Royal – aktualności

Emerson Royal – kariera

Emerson Royal próbował swoich sił we wszystkich wielkich szkółkach z Sao Paulo: Palmeiras, Sao Paulo FC i Gremio, ostatecznie osiadł jednak w młodzieżówce Ponte Preta. To w ich barwach zadebiutował w seniorskich rozgrywkach. Po zaledwie roku zainteresowało się nim Atletico Mineiro. Tam zwróciła na niego uwagę FC Barcelona.

A konkretnie – Blaugrana oraz Real Betis. Oba hiszpańskie kluby zawarły pakt, na mocy której każdy z nich płacił za połowę praw do karty zawodniczej Emersona. Plan wyglądał tak, że Brazylijczyk miał zaadaptować się w La Lidze w latach 2019-2021 w barwach Betisu, po czym dołączyć do Barcelony. W barwach Verdiblancos pokazał się jako jeden z najlepszych prawych defensorów w lidze i rzeczywiście, latem 2021 roku, miał otrzymać szansę w Blaugranie. Fatalna sytuacja finansowa Dumy Katalonii kazała jej jednak zaakceptować ofertę z Tottenhamu w wysokości 25 milionów euro.

W Londynie Emerson był z początku mocno krytykowany, ale później okrzepł i zadomowił się w Premier League.

Emerson zadebiutował w reprezentacji Brazylii już w 2019 roku. Wziął z nią udział w Copa America 2021.

Jaki numer na koszulce ma Emerson Royal?

Emerson Royal rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 12.

W jakich klubach grał Emerson Royal?

Emerson Royal w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sao Paulo FC, Ponte Preta, Atletico Mineiro, FC Barcelona, Real Betis i Tottenham Hotspur.