Emerson
Royal

Emerson Royal to brazylijski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2021 roku zawodnik Tottenhamu Hotspur. Reprezentant Brazylii.

Czytaj dalej…

12
IMAGO/PA IMAGES/Adam Davy
Imię i nazwisko Emerson Royal
Data urodzenia 1999-01-14
Miejsce urodzenia Sao Paulo
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja prawy obrońca
Waga 79 kg
Wzrost 183 cm

Emerson Royal – kariera

Emerson Royal próbował swoich sił we wszystkich wielkich szkółkach z Sao Paulo: Palmeiras, Sao Paulo FC i Gremio, ostatecznie osiadł jednak w młodzieżówce Ponte Preta. To w ich barwach zadebiutował w seniorskich rozgrywkach. Po zaledwie roku zainteresowało się nim Atletico Mineiro. Tam zwróciła na niego uwagę FC Barcelona.

A konkretnie – Blaugrana oraz Real Betis. Oba hiszpańskie kluby zawarły pakt, na mocy której każdy z nich płacił za połowę praw do karty zawodniczej Emersona. Plan wyglądał tak, że Brazylijczyk miał zaadaptować się w La Lidze w latach 2019-2021 w barwach Betisu, po czym dołączyć do Barcelony. W barwach Verdiblancos pokazał się jako jeden z najlepszych prawych defensorów w lidze i rzeczywiście, latem 2021 roku, miał otrzymać szansę w Blaugranie. Fatalna sytuacja finansowa Dumy Katalonii kazała jej jednak zaakceptować ofertę z Tottenhamu w wysokości 25 milionów euro.

W Londynie Emerson był z początku mocno krytykowany, ale później okrzepł i zadomowił się w Premier League.

Emerson zadebiutował w reprezentacji Brazylii już w 2019 roku. Wziął z nią udział w Copa America 2021.

Emerson Royal – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Emerson Royal?

Emerson Royal rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 12.

W jakich klubach grał Emerson Royal?

Emerson Royal w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sao Paulo FC, Ponte Preta, Atletico Mineiro, FC Barcelona, Real Betis i Tottenham Hotspur.