Eddie
Nketiah

Eddie Nketiah to angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2015 roku zawodnik Arsenalu, choć w sezonie 2019/2020 pomógł Leeds United wygrać Championship i awansować do Premier League. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

14
IMAGO/Craig Thomas/News Images
Imię i nazwisko Eddie Nketiah
Data urodzenia 1999-05-30
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja środkowy napastnik
Waga 72 kg
Wzrost 175 cm

Eddie Nketiah – kariera

Eddie Nketiah zaczynał karierę w szkółce Chelsea, ale został z niej wyrzucony. Przeniósł się do Arsenalu, gdzie od początku imponował zdolnością do strzelania bramek. W sezonie 2015/2016 błyszczał zarówno w zespołach U18 i U23, a zatem Arsene Wenger zaprosił go na tournee przed następną kampanią. We wrześniu 2017 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Kanonierów, wchodząc na kilka minut meczu Ligi Europy przeciwko BATE Borysów. Miesiąc później zagrał z kolei w Pucharze Ligi przeciwko Norwich City i już dzięki swemu pierwszemu dotknięciu piłki strzelił gola.

Pomimo stale imponujących statystyk w drużynach młodzieżowych, Nketiah nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w drużynie seniorskiej. Dlatego też londyńczycy wysłali go na sezon 2019/2020 na wypożyczenie do Leeds United. Tam pomógł Pawiom wygrać Championship i awansować do Premier League, strzelając trzy gole w lidze. Niestety dla niego, wrócił z wypożyczenia przedwcześnie, bo już zimą 2020 roku, by pomóc trapionemu kontuzjami Arsenalowi.

Pod wodzą Mikela Artety Anglik pełni rolę ekskluzywnego, acz jednak mimo wszystko rezerwowego. W sezonie 2022/2023 strzelił łącznie dziewięć bramek w 39 występach.

Nketiah jest gwiazdą młodzieżowej reprezentacji Anglii, dla której strzelił 16 bramek w 17 meczach. Nie zdążył jeszcze zadebiutować w seniorskiej kadrze Synów Albionu.

Eddie Nketiah – aktualności