Kamil Grabara może wrócić do reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski we wrześniu rozegra kolejne dwa mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Tym razem na ławce trenerskiej usiądzie Jan Urban, który w lipcu zastąpił Michała Probierza. Poprzedni selekcjoner podał się do dymisji po porażce z Finlandią. Z racji faktu, że powołania zbliżają się wielkimi krokami, w mediach pojawiają się pierwsze informacje o tym, kto znajdzie się w kadrze.
Z wieści, jakie przekazał Przegląd Sportowy Onet, wynika, że może dojść do roszad na pozycji bramkarza. Za kadencji Michała Probierza „jedynką” był Łukasz Skorupski. Z kolei zmiennikiem golkipera Bologni był Marcin Bułka. Natomiast po transferze do Arabii Saudyjskiej niewykluczone, że 25-latek straci miejsce w reprezentacji. Źródło sugeruje, ze sztab reprezentacji nie jest zadowolony kierunku transferu.
Kto powinien być zmiennikiem Łukasza Skorupskiego w kadrze?
10+ Votes
Tu pojawia się właśnie postać Kamila Grabary, który nie mógł liczyć na miejsce w kadrze u poprzedniego selekcjonera. Przegląd Sportowy Onet uważa, że bramkarz Wolfsburga jest pod obserwacją sztabu szkoleniowego i może znaleźć się wśród powołanych na wrześniowe zgrupowanie. Do tej pory wychowanek Ruchu Chorzów zagrał z orzełkiem na piersi tylko raz za kadencji Czesława Michniewicza.
Ponadto do reprezentacji Polski może wrócić także Michał Skóraś. Ostatnio jego występy z wysokości trybun oglądał Jacek Magiera, czyli asystent Jana Urbana. 25-latek miał dostarczyć argumenty, które mogą sprawić, że zobaczymy go na najbliższym zgrupowaniu.