Dramatyczna postawa Monaco, grał Frankowski, emocje w Marsylii – podsumowanie soboty w Ligue 1

Przemysław Frankowski
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Wyniki 3. kolejki Ligue 1. Monaco wysoko przegrało z Lens 1:4. W barwach gości przez 81 minut grał Przemysław Frankowski. Marsylia po ciekawej potyczce, pełnej zwrotów akcji, okazała się zaś mocniejsza od Nantes (2:1). Arkadiusz Milik był w tej potyczce tylko rezerwowym. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Klęska Monaco, Marsylia dopięła swego

Monaco grało u siebie z Lens. Po raz kolejny w pierwszym składzie gości wyszedł Frankowski. Polak co prawda nie zanotował gola, czy asysty, ale finalnie może mieć powody do zadowolenia. Wszak goście pewnie triumfowali z faworytami 4:1.

Marsylia podejmowała Nantes. Milik nie strzelił ani jednego gola w dwóch pierwszych kolejkach i tym razem nie wyszedł w pierwszym składzie OM (ostatecznie Polak w ogóle nie pojawił się na placu gry). Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron nie brakowało emocji. Gospodarze wyszli na prowadzenie, lecz chwilę później je stracili. Dodatkowo musieli sobie radzić od 77. minuty w dziesięciu (drugi żółty kartonik zobaczył Samuel Gigot). Finalnie jednak gospodarze postawili na swoim i ostatecznie triumfowali 2:1. W 82. minucie bardzo niefortunnie interweniował bowiem Nicolas Pallois, który skierował piłkę do własnej siatki.

Wyniki 3. kolejki

Monaco – Lens 1:4 (1:2)

Benoit Badiashile (41′) – Loïs Openda (7′), Deiver Machado (38′), Seko Fofana (55′ – karny), Wesley Saïd (78′)

Marsylia – Nantes 2:1 (0:0)

Chancel Mbemba (71′), Nicolas Pallois (82′ – gol samobójczy) – Ludovic Blas (78′ – karny)