Popisowy mecz Milanu. Mistrz Włoch zagra o awans

Rafael Leao
Pressfocus Na zdjęciu: Rafael Leao

Milan wytrzymał presję faworyta w Zagrzebiu i pokonał Dinamo 4:0. Dzięki temu mistrz Włoch potrzebuje zdobyć już tylko punkt, aby zagrać w 1.8 finału LM.

• Milan pokonał Dinamo Zagrzeb 4:0
  • Mistrz Włoch w Lidze Mistrzów zdobył siedem punktów
  • Przedstawiciel Serie A o 1/8 finału zagra z Salzburgiem

Obawy o Milan okazały się zbędne

Milan swój mecz piątej kolejki Ligi Mistrzów z Dinamo Zagrzeb, rozpoczął o 2!:00. Mistrz Włoch wiedział zatem, że Salzburg (sześć punktów w tabeli), przegrał z Chelsea i nie poprawił swojego dorobku. Było to ważne dla mediolańczyków, którzy na swoim koncie mieli dwa oczka mniej od mistrza Austrii. Wygrana z chorwackim klubem sprawiłaby zatem, że podopieczni Simone Inzaghiego kwestię awansu mogli rozstrzygnąć w szóstej kolejce z Salzburgiem.

Przez większość część pierwszej połowy, częściej przy piłce oglądaliśmy Dinamo. Zagrzebianie nie potrafili jednak zrobić z tego użytku. Podobnie jak przez większość czasu gracze Milanu. Ci do szatni schodzili jednak w dobrych nastrojach, ponieważ w 39. minucie prowadzenie dał im Matteo Gabbia.

Na drugą odsłonę spotkania mistrz Włoch wyszedł spokojniejszy. Wszak miał korzystny wynik, który podwyższył już cztery minuty po zmianie stron. Zadbał o to Rafael Leao. Milan był w drugiej połowie bardzo konkretny i ostatecznie pokonał Dinamo aż 4:0. Trzeciego gola gościom z Włoch dał Olivier Giroud, który wykorzystał rzut karny. Ostatnia bramka była samobójczym trafieniem gracz Dinamo.