Ancelotti potwierdza. Real Madryt nie zagra w elitarnym turnieju!

Carlo Ancelotti udzielił wywiadu dziennikowi Il Giornale. W rozmowie z Tonym Damascellim włoski trener zdradził, a właściwie potwierdził sensacyjną wiadomość. Real Madryt nie weźmie udziału w zaplanowanym przez FIFA turnieju!

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Real Madryt odrzuca zaproszenie FIFA!

Elitarne rozgrywki bez najlepszej drużyny Europy? Ten scenariusz jest bardziej niż prawdopodobny. Real Madryt negatywnie odpowiada na zaproszenie FIFA, która chce maksymalnie przedłużyć kolejny sezon. Światowa federacja nie liczy się ze zdaniem potencjalnych uczestników, a więc piłkarzy i ich drużyn, którzy już od dawna narzekają na zmęczenie wywołane zbyt dużą liczną meczów.

POLECAMY TAKŻE

Sezon 2024/25 ma zamknąć pierwsza edycja nowego formatu Klubowych Mistrzostw Świata. W turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 15 czerwca – 13 lipca, mają wziąć udział aż… 32 drużyny. To oznacza, że Real, który byłby jednym z faworytów zmagań, musiałby wystąpić w kilku dodatkowych spotkaniach. Trwająca miesiąc rywalizacja nie ma zbyt wielu zwolenników, co w rozmowie z Il Giornale potwierdza Carlo Ancelotti.

– FIFA zapomina, że kluby i zawodnicy nie wezmą udziału w tym turnieju. Pojedynczy mecz Królewskich jest wart 20 milionów euro, a oni chcą nam dać taką kwotę za całą rywalizację. Dlatego negatywnie pochodzimy do tego pomysłu. Real Madryt, podobnie jak inne kluby, odrzuci zaproszenie.

Jak na wywiad Ancelottiego odpowie FIFA? Jeżeli Real na niemal rok przed rozgrywkami odrzuca możliwość udziału, światowa federacja będzie musiała poważnie przemyśleć format KMŚ.

Zobacz także: On może zastąpić Kroosa. Real gotowy opłacić wysoką pensję

Komentarze