Bayer Leverkusen uciekł spod topora. Sensacja była o krok [WIDEO]

Bayer Leverkusen okazał się lepszy w rewanżu od Karabachu Agdam (3:2). Niemiecki zespół jeszcze w doliczonym czasie gry przegrywał, ale finalnie udało im się zwyciężyć dzięki dwóm trafieniom Patrika Schicka.

Piłkarze Bayeru Leverkusen
IMAGO / Beautiful Sports Na zdjęciu: Piłkarze Bayeru Leverkusen
  • Szalone spotkanie odbyło się w czwartkowy wieczór na BayArenie
  • Karabach Agdam był bliski sprawienia niespodzianki. Kazachowie jeszcze w 93. minucie prowadzili 2:1
  • Finalnie spotkanie zakończyło się wygraną Bayeru 3:2, a bohaterem spotkania został Patrik Schick

Horror w Leverkusen! Patrik Schick uratował Bayer

Pierwsze spotkanie Bayeru Leverkusen z Karabachem Agdam było niemałą sensacją. Mecz w Kazachstanie zakończył się remisem 2:2. W rewanżu ponownie faworytem był zespół Xabiego Alonso, ale nikt się nie spodziewał, że ich rywale postawią tak trudne warunki.

Szalony spektakl na BayArenie rozpoczął się tak naprawdę w drugiej połowie. W 58. minucie prowadzenie niespodziewanie objęli goście za sprawą Abdellaha Zoubira. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 2:0, a to wszystko za sprawą Juninho.

Piłkarze Bayeru Leverkusen zabrali się ostro do pracy, aby odrobić dwubramkową stratę. Tlen niemieckiemu zespołowi podał w 72. minucie Jeremie Frimpong. Holender wykorzystał dobre zagranie Alejando Grimaldo i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Wydawało się, że już nic nie zabierze Karabachowi awansu, ale w doliczonym czasie gry doszedł do głosu Patrik Schick. Czech został bohaterem Leverkusen, bowiem najpierw w 93. minucie doprowadził do wyrównania, a kilka minut później przypieczętował awans Bayeru do kolejnej rundy.

Bayer Leverkusen – Karabach Agdam 3:2

Frimpong (72′), Schick (93′ i 97′) – Zoubir (58′), Juninho (67′)

Sprawdź także: Obrońca Bayeru Leverkusen odejdzie po sezonie. Agent piłkarza zdradził jego przyszłość