Xavi powtórzył osiągnięcie byłego trenera Barcelony z 1959 roku

Xavi Hernandez

FC Barcelona rozbiła w niedzielny wieczór Real Madryt (4:0) w starciu 29. kolejki ligi hiszpańskiej. Katalończycy zmniejszyli tym samym stratę punktową do Los Blancos w ligowej tabeli. Tymczasem Xavi Hernandez dzięki niedzielnej wiktorii wyrównał osiągnięcie Helenio Herrery, który prowadził Blaugranę w latach 1958-1960 oraz 1979-1981.

• FC Barcelona zaliczyła świetny występ na Estadio Santiago Bernabue w niedzielny wieczór
  • Katalończycy nie dali żadnych szans Los Blancos
  • Xavi Hernandez wyrównał osiągnięcie Helenio Herrery z 1959 roku

Xavi jak Herrera

FC Barcelona sprawiła, że Real Madryt doznał kompromitującej porażki. Tymczasem Xavi Henrnadez został pierwszym katalońskim trenerem, który wygrał swoje pierwsze El Clasico czterema gola od czasu Helenio Herrery w 1959 roku.

Barca już do przerwy prowadziła różnicą dwóch goli w starciu z madrycką drużyną po golach Pierre’a-Emericka Aubameyanga oraz Ronalda Araujo. W drugiej odsłonie Gabończyk zaliczył asystę przy golu Ferrana Torresa, a następnie w 51. minucie ustalił wynik rywalizacji na 4:0.

Real po rozegraniu 29 spotkań jest liderem ligi hiszpańskiej. Królewscy legitymują się bilansem 66 punktów. Tymczasem FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce z 54 oczkami, mając jednak jeden mecz rozegrany mniej. Aktualnym mistrzem Hiszpanii jest Atletico Madryt, plasujące się obecnie za Barcą na czwartym miejscu w tabeli.

Barcelonę po reprezentacyjnej przerwie rozegra kolejne hitowe starcie. Tym razem na drodze Katalończyków stanie Sevilla. Mecz odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 21:00. Real zmierzy się natomiast 2 kwietnia o 18:30 z Celtą Vigo.