Tebas o Barcelonie: Nie wszystko jest tak katastrofalne

FC Barcelona według Javiera Tebasa nie stanie się drugim Ajaxem. Szef La Liga wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Marką.

Javier Tebas
Obserwuj nas w
fot. Imago / Irina R. Hipolito Na zdjęciu: Javier Tebas
  • FC Barcelona od jakiegoś czas zmaga się z kłopotami finansowymi
  • Javier Tebas w rozmowie z Marką opowiedział, jak hiszpański klub może uporać się z problemami
  • Hiszpan przekonywał, że Barca nie stanie się drugim Ajaxem

Tebas: FC Barcelona nie zostanie drugim Ajaxem

FC Barcelona w tym sezonie broni mistrzostwa Hiszpanii. Katalończycy aktualnie legitymują się bilansem 57 punktów, tracąc osiem oczek do pierwszego Realu Madryt. Tymczasem według narracji Javiera Tebasa drugim Ajaxem nie zostanie Barca. Tym samym głównym celem giganta La Liga nie stanie się wychowywanie młodych talentów, aby następnie sprzedać ich taśmowo z zyskiem – To się nie wydarzy. Barcelona wyjdzie z sytuacji, w której się znalazła – przekonywał szef La Liga cytowany przez Markę.

POLECAMY TAKŻE

– Barca ma opcje. Mają dwóch lub trzech topowych zawodników, których można sprzedać. Transfery z udziałem tych zawodników pozwolą rozwiązać większość problemów. Dzięki temu mogą generować dochody nie generujące odsetek od zadłużenia i z tego mogą płacić piłkarzom – kontynuował Tebas.

– Barcelona zarabia prawie miliard euro. Nie będzie zatem drugim Ajaxem. Niemniej podobnie jak wiele innych klubów przeżywa trudną sytuację, a nasze finansowe fair-play sprawia, że klub nie może wykonać pewnych ruchów- mówił Hiszpan.

– Z tego, co wiem, FC Barcelona nie odpadła jeszcze z Ligi Mistrzów i wciąż może obronić mistrzostwo Hiszpanii. Nie jest zatem tak, że już teraz ten sezon trzeba oceniać jako katastrofalny – powiedział Tebas.

Komentarze