Simeone: ja jestem za to odpowiedzialny

Diego Simeone
Pressfocus Na zdjęciu: Diego Simeone

Diego Simeone zabrał głos po meczu Barcelona – Atletico. Argentyńczyk twierdzi, że zespół Xaviego nie był lepszy od jego drużyny w hicie La Ligi.

• Atletico przegrało z Barceloną 2:4
  • Po meczu wypowiedział się Diego Simeone, według którego rywal nawet przez moment nie był lepszy
  • Argentyńczyk zdradził też co jego zdaniem zadecydowało o porażce mistrza Hiszpanii

Simeone komentuje porażkę Atletico

Z perspektywy Atletico, absolutnie nie tak miał wyglądać mecz z Barceloną. Mistrzowie Hiszpanii przegrywali w pewnym momencie różnicą trzech goli. Ostatecznie ulegli 2:4. Dlaczego do tego doszło, skoro Diego Simeone twierdzi, że rywal w żadnym momencie nie był lepszy?

Trzeba docenić rywala i starać się poprawić naszą intensywność, agresję i koncentrację. Wyszliśmy na prowadzenie, kontrolowaliśmy pozycje i dawaliśmy przestrzeń Carrasco oraz Joao. Mieliśmy trzy okazje w pierwszej połowie – powiedział szkoleniowiec Atletico.

Rywale byli jednak przekonujący. Poza długim utrzymywaniem się przy piłce i kontratakami, wygrywa bardziej pewniejsza drużyna. W drugiej połowie zagraliśmy agresywniej, zdobyliśmy bramkę i poczuliśmy, że możemy powalczyć. Barça nisko się broniła, była zorganizowana i okazji było mniej – stwierdził Argentyńczyk.

W drugiej połowie pojawiła się reakcja. Graliśmy intensywniej, silniej w pojedynkach… Tego chcieliśmy, tak jak przeciwko Valencii. Ja jestem za to odpowiedzialny, muszę szukać większej liczby opcji – rzekł opiekun mistrza Hiszpanii.

W pierwszej połowie Barça miała cztery okazje i strzeliła trzy gole. Atlético miało jedną i strzeliło jednego gola. Barcelona umiała wykorzystać okazje, dlatego wygrała – ocenił Diego Simeone.