Sevilla – Atletico Madryt: piękny gol Rakiticia, goście bez przełamania [WIDEO]

Diego Simeone
PressFocus Na zdjęciu: Diego Simeone

W La Liga Sevilla FC wygrała na swoim boisku z Atletico Madryt 2:1 (1:1). Tym samym goście zanotowali trzecią kolejną porażkę. Ozdobą spotkania było trafienie Ivana Rakiticia na 1:0, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.

• Już w siódmej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Ivan Rakitić, który popisał się atomowym uderzeniem zza pola karnego
  • Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Felipe
  • Po zmianie stron rezultat potyczki na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zmienił Lucas Ocampos i gospodarze zainkasowali trzy oczka

Sevilla wygrała siódmy domowy mecz w tym sezonie La Liga

W czwartej minucie Angel Correa próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy strzałem z okolicy środka boiska. Bono był dość daleko od swojej bramki, ale na jego szczęście pomocnik Los Colchoneros uderzył ponad poprzeczką.

Sevilla FC objęła prowadzenie w spotkaniu z Atletico Madryt w siódmej minucie. Karim Rekik zagrał do Ivana Rakiticia, a ten kapitalnie huknął zza pola karnego.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Luis Suarez i spółka wyrównali bowiem już w 33. minucie. Konkretnie zrobił to Felipe, który wykorzystał dośrodkowanie z rożnego autorstwa Thomasa Lemara.

Osiem minut po zmianie stron Rekik błyskawicznie zagrał do Rakiticia. Chorwat uderzył bez zastanowienia, ale tym razem trafił tylko w boczną siatkę.

W 81. minucie blisko był Joao Felix. Zawodnicy gospodarzy w porę jednak interweniowali. W końcówce to gracze Sevilli dopięli swego i wygrali z madrytczykami 2:1. Wszystko dzięki bramce, którą w 88. minucie zdobył Lucas Ocampos. Goście mogli wyrównać w doliczonym czasie gry, lecz Joao Felix trafił tylko w poprzeczkę.

Obecnie Sevilla zajmuje drugie miejsce. Przyjezdni są na piątej lokacie.